zklepy.pl
Image default

10. edycja Galacticos Hockey School już pojutrze! Maciej Fabiańczyk: „To krok w stronę hokeistów, którzy chcą poszerzać horyzonty”

Już 25 listopada w Spodku odbędzie się 10. edycja “Galacticos Hockey School”, na którą serdecznie zaprasza organizator przedsięwzięcia – Maciej Fabiańczyk i redakcja zklepy.pl. Trener hokejowego rzemiosła w wywiadzie podzielił się z nami, dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

zklepy.pl: Już 25 listopada odbędzie się 10. edycja “Galacticos Hockey School”. Skąd wziął się pomysł na ten projekt? 

Maciej Fabiańczyk, Galacticos Hockey School: Pomysł na Galaktyczną Szkołę Hokejową wziął się z chęci wykorzystania nowoczesnej i oraz innowacyjnej myśli szkoleniowej, którą wdrażamy podczas letnich, zimowych i wiosennych obozów hokejowych pod szyldem “Festiwal Hokeja”. Wraz z Tomkiem Cichoniem oraz Jarosławem Rzeszutką chcieliśmy, aby młodzi hokeiści i hokeistki mieli możliwość rozwoju według najwyższych standardów, nie tylko okazjonalnie; parę razy do roku, lecz również podczas regularnych sesji weekendowych. Nasza nazwa nawiązuje do Spodka, na którym mamy przyjemność organizować sobotnie treningi. Legendarny obiekty, kształtem przypomina statek kosmiczny, dlatego też idealnie pasował do naszej koncepcji „nieziemskich treningów”.  

Od września udało wam się zrealizować już dziesięć sesji w katowickim „Spodku”. Czy po drodze pojawiły się przeszkody? 

– Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani współpracą z kierownictwem obiektu Satelita. Funkcjonuje tam pełen profesjonalizm w kwestiach komunikacyjnych oraz elastycznego dostosowania obiektu do naszych potrzeb. Rzecz jasna, pojawiają się kolizje terminowe, które uniemożliwiają naszym zawodnikom i zawodniczkom uczestnictwo w każdej kolejnej sesji, jednak staramy się współpracować z lokalnymi klubami, a także PZHL-em, czy też SZHL-em, tak aby każda organizacja mogła realizować swoje programy w pełni. W końcu, posiadamy przecież wspólny cel, jakim jest poprawa jakości polskich graczy, jak i popularyzacja hokeja w Polsce!  

W waszym sztabie nie brakuje znanych nazwisk. Czy w najbliższej przyszłości planujecie powiększyć kadrę szkoleniową? 

Nasz sztab szkoleniowy jest połączeniem doświadczenia z praktyczną wiedzą hokejową. Trzon opiera się na Tomaszu Cichoniu, który jest jednym z najlepszych polskich trenerów grup młodzieżowych, a w GHS-ie projektuje specjalistyczne treningi na lodzie oraz Jarosławie Rzeszutce, który jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników ostatnich lat, a obecnie sprawuje on rolę skills coacha. Do pomocy zapraszamy również młodych polskich zawodników i wschodzących trenerów, którzy w przyszłości również będą stanowić o silę naszej gospodarki hokejowej. Ja staram się łączyć wizję wszystkich członków sztabu i organizować jak najciekawsze sesje hokejowe, które będą nie tylko sporą dawką nowej wiedzy, ale również cotygodniowym miejscem spotkań wszystkich polskich zawodników i zawodniczek. Z kolei na lodzie odpowiadam za powerskating oraz stickhandling. Wraz z rozwojem naszej, galaktycznej działalności będziemy wdrażać nowych, ciekawych trenerów, którzy wniosą dodatkową jakość i nowe spojrzenie.  

Jaki cel przyświeca waszej działalności? 

Tak jak wspominałem wcześniej. Chcemy „przedłużyć” treningi typu premium, które oferujemy na sezonowych obozach hokejowych, tak aby dzieci i młodzież miała z nimi styczność na co dzień. To krok w stronę wszystkich młodych hokeistów, którzy chcą poszerzać swoje sportowe horyzonty i nieustannie zdobywać nowe umiejętności Oferujemy szereg tematycznych sesji hokejowych, które dostosowane są do poszczególnych roczników i grup rozgrywkowych. Jesteśmy pewnego rodzaju uzupełnieniem treningów klubowych, dlatego zależy nam na uznaniu wśród klubów i budowaniu długofalowej współpracy. Oprócz warstwy hokejowej oferujemy również spora dawkę rozrywki i dobrej zabawy. Ostatnio mieliśmy treningi pod szyldem Halloween, w najbliższa sobotę – w ramach naszego jubileuszu, będzie szampan, pizza oraz loteria z nagrodami, a w pierwszy weekend grudnia odbędzie się edycja mikołajkowa! 

Jakie oczekiwania stawiacie sobie w nadchodzącym sezonie? 

– Sezon 2023/2024 jest pierwszym sezonem naszej działalności w ramach Galaktycznej Szkoły Hokejowej. Chcielibyśmy zachęcić jak największą ilość młodych zawodników i zawodniczek do podnoszenia swoich umiejętności w ramach naszej nowej szkoły hokejowej. Katowice można śmiało okrzyknąć stolicą polskiego hokeja, bo właśnie tutaj spotyka się hokejowa północ z południem oraz zachód ze wschodem. Jest to miejsce, w którym co tydzień spotkają się zawodnicy i zawodniczki z Gdańska, Warszawy, Łodzi, Krakowa, Torunia oraz całego Śląska, aby trenować pod skrzydłami naszych trenerów. Mam nadzieję, że od nowego roku będziemy mogli poszerzyć zakres swojej działalności i stale podnosić poziom polskiego hokeja, a także być godnym kontinuum dla naszej kadry narodowej, która już w maju zagra w Elicie podczas Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. 

Jaka jest pierwsza rada, której udzieliłbyś młodym adeptom hokeja? 

Życzę wszystkim hokeistom i hokeistkom, aby byli wytrwali w dążeniu do celu. To najważniejsza cecha, którą powinien posiadać sportowiec. Jest to cecha, która zawsze prowadzi do sukcesu, niezależnie do okoliczności.  

GHS

Materiał sponsorowany.

Najnowsze artykuły

Tomáš Tatar: Polacy postawili trudne warunki. Trzymam za nich kciuki

Mikołaj Pachniewski

Fraszko: Cały czas wierzymy że się utrzymamy

admin

Erik Karlsson: Polacy mnie zaskoczyli. To naprawdę dobra drużyna

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj