Znajdziesz nas też tutaj:
fot. Eurosport

Transfery

Reprezentant Japonii wzmocnił GKS Katowice

Shigeki Hitosato został nowym zawodnikiem GKS-u Katowice. Dla mistrza Polski jest to pierwszy w historii zawodnik z Japonii.

Hitosato jest napastnikiem, ma 27 lat i do tej pory grał w tylko w Azji. Najpierw w Lidze Azjatyckiej, a później w Pucharze Japonii, który zastąpił rozgrywki Ligi Azjatyckiej, zawieszonej przez pandemię koronawirusa. Przez pięć sezonów ostatnich sezonów reprezentował barwy Tohoku Free Bladers.

Hitosato z bardzo dobrej strony podczas niedawnego turnieju mistrzostw świata Dywizji IB, rozgrywanego w Tychach. Japończyk zdobył w czterech spotkaniach 3 bramki i 4 asysty, a jego drużyna narodowa ostatecznie przegrała walkę o awans do wyższej dywizji po spotkaniu z reprezentacją Polski.

– Pozyskanie zawodnika z Japonii to dla nas spore wydarzenie, bo po raz pierwszy podpisaliśmy umowę z hokeistą z kierunku azjatyckiego. To jednak także ważna sprawa dla samego zawodnika, bo on z kolei po raz pierwszy zagra w europejskim klubie. Umiejętnościom Hitosato mieliśmy okazję przyjrzeć się w trakcie niedawnych mistrzostw świata Dywizji IB rozgrywanych w naszym kraju. Nasz nowy hokeista był ważnym ogniwem reprezentacji Japonii. To bardzo szybki i dynamiczny napastnik. Uważamy, że bardzo pomoże nam w grze kombinacyjnej – ocenił Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja na lodzie GKS-u Katowice.

Na koniec dodajmy, że Japończyk z GieKSą parafował roczną umowę.

Zestawienie transferów 2022/2023.

1 Comment

1 Comment

  1. 1964

    29 czerwca 2022 at 21:41

    Udało się ściągnąć bardzo dobrego zawodnika który pokazał swoją technikę i waleczność na MŚ spokojnie zastąpi gonioncego za kasą Wronke. To poważne wzmocnienie GKSy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły