zklepy.pl

21 lat i basta. Dołęga ogłosił zakończenie kariery

21 lat trwała profesjonalna kariera Jarosława Dołęgi. 39-letni hokeista KH Energi Toruń poinformował dziś o zawieszeniu łyżew na kołku.

Choć Jarosław Dołęga pierwsze kroki na hokejowej tafli stawiał w barwach toruńskiego Towimoru, szansę debiutu w polskiej ekstralidze otrzymał w Sosnowcu, kiedy to w sezonie 2001/2002 przywdziewał barwy Zagłębia. W następnym sezonie ekipa z grodu Kopernika powróciła jednak na najwyższy poziom rozgrywkowy, a 20-letni – wówczas – zawodnik z miejsca stał się kluczowym graczem TKH.

To także dzięki dobrej grze dla toruńskiego klubu Dołęga wywalczył sobie miejsce w reprezentacji narodowej. Łącznie wziął udział w trzech imprezach rangi Mistrzostw Świata (2004, 2005, 2008). Z biało-czerwonymi walczył również o awans na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver.

W 2010 roku rodowity torunianin powrócił nad Brynicę. To jednak niejedyny klub, dla którego strzelał gole na najwyższym szczeblu. W jego CV znajdziemy również występy dla GKS-u Katowice i Polonii Bytom. Od 2015 roku Dołęga ponownie występował na Tor-Torze.

Sezon 2021/2022, który zakończył się dla KH Energi Toruń po porażce w siedmiomeczowej batalii z JKH GKS-em Jastrzębie w ćwierćfinałach play-offów, okazał się być ostatnim w jego karierze. W swej finalnej kampanii Dołęga wziął udział w 21 meczach sezonu zasadniczego, w których zdobył 2 gole oraz zanotował 1 asystę. Pojawił się także na lodzie w 3 spotkaniach play-offowych.

– Spełniło się jednak moje marzenie, by cieszyć się grą do przysłowiowej „czterdziestki”. Udało się! Dziś mówię „dziękuję” i żegnam się z profesjonalnym hokejem. To trudny dla mnie moment, ale czas sportowego pożegnania jest równocześnie czasem, gdy mogę powiedzieć „dziękuję” tak wielu osobom, które spotkałem na swojej hokejowej drodze – czytamy w komunikacie zawodnika, który ukazał się na oficjalnym profilu KH Energi Toruń na Facebooku.

 

Najnowsze artykuły

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

Zostaw komentarz