Znajdziesz nas też tutaj:

Zapowiedzi

Zapowiedź 17. kolejki. Rewanże za ćwierćfinały i bój o Puchar Polski

Już dziś druga odsłona rewanżów za ćwierćfinały z poprzedniego sezonu. Trwa także zażarta walka o awans do Pucharu Polski. Czy dziś zapadną decydujące rozstrzygnięcia?

Finowie odeprą zarzuty?

18.00 Marma Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim

Po raz pierwszy w tym sezonie do grodu Grzegorza zawita Unia Oświęcim. Zapowiada się nie lada widowisko. Pojedynki tych ekip zawsze obfitują w wiele efektownych zagrań, bramek oraz emocji, nie tylko na tafli, ale i na trybunach.

Oświęcimianie ciężko trenują przed Pucharem Kontynentalnym, a sanoczanie zawodzą na całej linii. Cierpliwość sanockich kibiców ma swój kres, bowiem fiński zaciąg nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Czy dziś zadadzą kłam tym zarzutom i odprawią jednego z faworytów?

Poprzedni mecz:

8. kolejka: Re-Plast Unia Oświęcim – Marma Ciarko STS Sanok 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

GieKSa rozsiądzie się w fotelu lidera?

18.30 GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec

Ostatnie dni hokeiści GKS-u Katowice mogą zaliczyć do zdecydowanie udanych. Superpuchar Polski, powrót na fotel lidera oraz trwająca seria zwycięstw ze spokojem pozwalają spoglądać im w przyszłość. Podopieczni Jacka Płachty nie chcą przerywać dobrej passy w starciu z Zagłębiem Sosnowiec.

Sosnowiczanie zaś ostatnio są w bardzo dobrej formie. Poprawili się pod względem skuteczności, ale też w destrukcji widać znaczną poprawę. Podopieczni Grzegorza Klicha mają na swoim koncie trzy zwycięstwa z rzędu i na pewno chcieliby jeszcze podkręcić swój bilans.

Czy GieKSa rozsiądzie się w fotelu lidera? Czy może sosnowiczanie sprawią niespodziankę i wygrają w Katowicach? O tym przekonamy się już niebawem, ale możemy mieć nadzieję że będzie to bardzo ciekawe widowisko.

Poprzedni mecz:

8. kolejka: Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 2:5 (1:1, 1:3, 0:1).

Trener utrzyma posadę?

18.30 KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie

W Toruniu dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku. Miejscowi pogrążeni po kolejnych porażkach z topowymi zespołami będą chcieli przełamać się na domowym lodzie. Nie jest zaskoczeniem, że posada Teemu Elomo wisi na włosku, a cierpliwość kibiców oraz zarządu jest na wykończeniu. “Stalowe Pierniki” w tym sezonie zdecydowanie zawodzą, a pociąg odjeżdża im coraz bardziej. Na pewno nie ma już szans na awans do Pucharu Polski, który szumnie zapowiadał prezes Rozwadowski.

Jastrzębianie jeśli dziś wygrają, znacznie przybliżą się do upragnionego celu, czyli powrotu do Pucharu Polski po rocznej przerwie. Podopieczni Róberta Kalabera muszą jednak patrzeć nie tylko na swoje wyniki, ale także innych zespołów. Jedno jest pewne, wygrana w grodzie Kopernika jest dla nich obowiązkiem, a ostatnie dwa spotkania z rzędu tam przegrali. Czy dziś nastąpi przełamanie?

Poprzedni mecz:

8. kolejka: JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 2:1 (1:1, 0:0, 1:0).

Tyszanie z nożem na gardle

18.30 Comarch Cracovia – GKS Tychy

Krakowianie zmierzą się dziś z drużyną która jeszcze nie może być pewna udziału w Pucharze Polski. Drużyna spod Wawelu odniosła w ostatnim czasie dwa ważne zwycięstwa z Re-Plast Unią Oświęcim i JKH GKS-em Jastrzębie, czym zapewnili sobie udział w grudniowym turnieju.

Tyszanie zaś po serii zwycięstw musieli uznać wyższość rywali z Jastrzębia-Zdroju. Tym samym potrzebują zwycięstwa by zagwarantować sobie miejsce w Pucharze Polski. O to jednak łatwo nie będzie, bo gospodarze dzisiejszego meczu na pewno nie odpuszczą. W razie czego, podopieczni Andrieja Sidorienki mają jeszcze margines błędu w postaci meczu z KH Energą Toruń, ale na pewno lepiej dla nich byłoby zapewnić sobie awans do Pucharu Polski już dzisiaj.

Poprzedni mecze:

8. kolejka: GKS Tychy – Comarch Cracovia 0:4 (0:2, 0:2, 0:0).

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły