Re-Plast Unia Oświęcim lepsza w Sanoku

Re-Plast Unia Oświęcim wygrała na wyjeździe z Marmą Ciarko STS Sanok 4:1. Oświęcimianie dwie bramki zdobyli w przewadze, a o ich zwycięstwie przesądziła trzecia tercja, wygrana przez biało-niebieskich 2:0.

Piątkowy mecz rozpoczął się od wzajemnego badania sił. Oświęcimianie mieli sposobność do zadania pierwszego ciosu grając w przewadze, ale rozgrywali ją zbyt statycznie, by rozerwać sanocką obronę. Choć nic tego nie zapowiadało, udało im się wykorzystać drugą taką okazję, a najsprytniejszy w podbramkowym zamieszaniu okazał się Pawło Padakin.

Druga odsłona upłynęła w podobnym stylu. Obie ekipy grały nieco chaotycznie i popełniały sporo błędów, co skutkowało karami. Jedną z nich wykorzystali biało-niebiescy, a Dominika Salamę strzałem bez przyjęcia zaskoczył Roman Diukow. Po tym trafieniu nieco optycznej przewagi zyskali goście, ale mimo kilku dobrych okazji, nie zaskoczyli bramkarza STS-u po raz trzeci. To się zemściło, gdy bramkę w przewadze w 38. minucie zdobyli gospodarze, a Kevina Lindskouga precyzyjnym strzałem pokonał kapitan sanoczan, Sami Tamminen.

W trzeciej tercji aktywniejsi byli przyjezdni, co przyniosło skutek w 47. minucie, gdy Andrij Denyskin ambitnie powalczył o krążek, a następnie w solowej akcji pokonał Salamę. Miejscowi starali się ponownie złapać kontakt, ale plany i starania niweczyły im proste błędy, jak kara za nadmierną liczbę graczy na lodzie. Wynik spotkania strzałem do pustej bramki ustalił Teddy Da Costa.

Marma Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
0:1 – Pawło Padakin – Krystian Dziubiński, Erik Ahopelto (14:32, 5/4),
0:2 – Roman Diukow – Pawło Padakin, Krystian Dziubiński (28:20, 5/4),
1:2 – Sami Tamminen – Kalle Valtola, Aleksandr Pawłenko (37:18, 5/4),
1:3 – Andrij Denyskin (46:52),
1:4 – Teddy Da Costa – Erik Ahopelto (59:28, 4/5, do pustej bramki).

STS: Salama – Karlsson, Valtola; Sienkiewicz, Tamminen, Ahoniemi – Biłas, Łysenko; Pawłenko, Lahtinen, Heikkinen – Höglund, Wróbel; Filipek, Mäkelä, Mocarski – Rąpała, Florczak; Dulęba, Ginda, Miccoli.
Trener: Miika Elomo.

Unia: Lindskoug – Pangiełow-Jułdaszew, Jerofejevs; Szczechura, Cichy, Padakin – Jākobsons, Diukow; Laakso, Dziubiński, Ahopelto – Bezuška, Paszek; Da Costa, Krzemień, Kowalówka – M. Noworyta, Dudkiewicz, Prusak, Sołtys, Denyskin.