zklepy.pl
Image default

24. sezon Rąpały! Ikona STS-u przedłużyła kontrakt

Sezon 2022/2023 będzie 24. kampanią w karierze 40-letniego Bogusława Rąpały. Popularny „Buli” ani myśli wieszać łyżwy na kołku i w przyszłym sezonie wciąż będzie reprezentował Ciarko STS Sanok.

By dobrnąć do debiutu Bogusława Rąpały na taflach najwyższej klasy rozgrywkowej, musielibyśmy cofnąć się w kronikach do sezonu… 1998/1999. Wychowanek reprezentował barwy swej macierzy aż do 2016 roku, kiedy to sanocki klub zniknął z hokejowej mapy Polski, a „Buli” – tropem części klubowych kolegów – powędrował do GKS-u Katowice, gdzie występował przez kolejne dwie kampanie.

Od 2020 roku ponownie może bronić barw STS-u Sanok w Polskiej Hokej Lidze, pełniąc także rolę nestora dla młodych zawodników. W poprzednim sezonie Rąpała wystąpił w 36 meczach sezonu zasadniczego, notując 4 asysty. Zaprezentował się także w każdym z 5 play-offowych meczów przeciwko Re-Plast Unii Oświęcim.

Ciarko STS Sanok w przyszłym sezonie wciąż będzie podążał ściśle wytyczonym szlakiem. W szatni klubu wciąż będzie miejsce dla zawodników z Finlandii. Przed Rąpałą, swe kontrakty w pierwszej kolejności przedłużyli bowiem Dominik Salama, Jere Karlsson oraz Sami Tamminen.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj