zklepy.pl
Image default

Fiński napastnik wraca do ojczyzny

Elias Elomaa, który w zeszłym sezonie występował w KH Enerdze Toruń, wrócił do ojczyzny. Będzie występował na zapleczu fińskiej ekstraligi.

24-letni Fin dołączył do “Stalowych Pierników” w styczniu i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. W 14 meczach zdobył 10 punktów (5 bramek, 5 asyst). Na ławce kar spędził 8 minut. Błysnął wyszkoleniem technicznym i celnym uderzeniem.

Wydawało się, że kiedy trenerem torunian został Jussi Tupamäki, szanse na pozostanie Elomyy w Toruniu wzrosły. Nic bardziej mylnego. Napastnik z Kraju Tysiąca Jezior podpisał kontrakt z drużyną Heinolan Peliitat, która występuje w Mestis, czyli na zapleczu Liigi.

Przypomnijmy, że torunianie powoli budują zespół na nadchodzący sezon. W poniedziałek do “Stalowych Pierników” dołączył Aleksandr Szkrabow , a we wtorek potwierdziły się nasze informacje i kontrakt z toruńskim klubem parafował Patryk Kogut.

fot. Tomasz Michalczuk

Najnowsze artykuły

Oświadczenie dotyczące artykułu pt. Bandycka Marma Ciarko STS Sanok „Wygląda jakby to Aittola kazał im polować na rywali”

admin

Króki romans Luoto z Podhalem. Fin nie jest już zawodnikiem “Szarotek”

Mikołaj Pachniewski

Posiłki ze Znojma. Marek Špaček nowym zawodnikiem Cracovii

Kacper Tomasz Langowski

Zostaw komentarz