zklepy.pl

Miro Lehtimäki wzmacnia GKS Katowice

GKS Katowice dokonał wzmocnienia ofensywy. Do ekipy mistrzów Polski dołączył Miro Lehtimäki. 26-letni Fin grał już w Polskiej Hokej Lidze. Nowy nabytek GieKSy zadebiutuje w dzisiejszym meczu z Re-Plast Unią Oświęcim.

Miro Lehtimäki jest już znany kibicom w Polsce, gdyż w sezonie 2021/22 rozegrał 8 meczów dla KH Energi Toruń. Fin z uwagi na pozasportowe sprawy zdecydował się opuścić klub z grodu Kopernika i przeniósł się do Szwecji, gdzie grał na 3. poziomie rozgrywkowym. Tam rozegrał 88 meczów, w których zdobył 36 goli i zaliczył 23 asysty.

Obecne rozgrywki Miro Lehtimäki rozpoczął w Forssan Palloseura z ligi Mestis. Pokazał się tam z bardzo dobrej strony, gdyż w 27 meczach strzelił 14 goli i zanotował 10 asyst, będac najskuteczniejszym zawodnikiem tego zespołu.

Mistrzowie Polski wykorzystali zatem 1 z 2 miejsc dla zawodników przychodzących w styczniu. GieKSa przed zamknięciem okienka transferowego będzie mogła podpisać jeszcze jednego, nowego hokeistę.

Mając na uwadze zbliżającą się najważniejsza część sezonu, chcieliśmy zwiększyć pole manewru sztabowi szkoleniowemu w zestawieniu formacji ofensywnych. Lehtimäki legitymuje się prawym uchwytem kija i dobrymi warunkami fizycznymi. Liczymy na to, że szybko wkomponuje się do zespołu i da odpowiednią jakość na lodzie – mówi Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja na lodzie GKS-u Katowice.

Najnowsze artykuły

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

Zostaw komentarz