zklepy.pl
Image default

GKS Tychy w drodze po brąz. Dwa dublety dały zwycięstwo

GKS Tychy pokonał JKH GKS Jastrzębie 5:2 w pierwszym meczu o brązowy medal. Po dwa gole zdobyli August Nilsson i Wiktor Turkin, a o losach meczu zadecydowała trzecia tercja.

W małym finale, którego stawką był brązowy medal, próżno było szukać atrakcyjnej gry dla oka kibiców. Zarówno GKS Tychy, jak i JKH GKS Jastrzębie postawiły raczej na ostrożną grę, bardzo wyrachowaną. Nie była ona też zbyt efektywna, bo po 20. minutach gole nie padły. Trudno było nie odnieść wrażenia, że hokeiści myślami są już na wakacjach. Podobnie było na trybunach, bo tyscy kibice całkowicie zrezygnowali z dopingowania “Trójkolorowych”.

Trzeba było jednak rozstrzygnąć, kto zajmie 3. miejsce w sezonie 2023/24. Na otwierającego gola trzeba było poczekać aż do 32. minuty, kiedy to zasłonięty Tomáš Fučík został zaskoczony przez Patryka Wajdę, po którego strzale krążek odbił się jeszcze od Filipa Starzyńskiego.

Tyszanie odpowiedzieli jednak już w 34. minucie, gdy niefrasobliwość jastrzębskiej obrony wykorzystał August Nilsson, który potężnym strzałem znalazł miejsce pomiędzy rękawicą a parkanem Jakuba Lackovicia. Po tym golu obudzili się gospodarze, którzy zmusili JKH do fauli, a później wykorzystując przewagę 5/3, wyszli na prowadzenie.

Gospodarze ponownie wykorzystali grę w liczebnej przewadze już w trzeciej tercji. Ponownie sposób na golkipera JKH znalazł Nilsson i tyszanie mieli już otwartą drogę do zwycięstwa. Zaraz później dubletu Szwedowi pozazdrościł Turkin, który posłał krążek pod samą poprzeczkę, a w 52. minucie na 5:1 podwyższył Mark Viitanen. Wynik jednak ustalił jednak w 53. minucie Maciej Urbanowicz.

Drugi mecz w Jastrzębiu-Zdroju zaplanowano na czwartek, 4 kwietnia o godz. 18.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
0:1 – Filip Starzyński – Patryk Wajda – Tuukka Rajamäki (31:26),
1:1 – August Nilsson – Christian Mroczkowski, Jan Krzyżek (33:41),
2:1 – Wiktor Turkin – Christian Mroczkowski, Szymon Marzec (36:08, 5/3),
3:1 – August Nilsson – Bartłomiej Jeziorski (46:54, 5/4),
4:1 – Wiktor Turkin – Mark Viitanen (49:11),
5:1 – Mark Viitanen – August Nilsson, Bartłomiej Jeziorski (51:12),
5:2 – Maciej Urbanowicz – Tuukka Rajamäki, Dominik Paś (52:30)

GKS Tychy: Fučík – Ciura, Jaromersky; Korenczuk, Turkin, Tavi – Bryk, Pociecha; Viitanen, Rac, Mroczkowski – Kaskinen, Nilsson; Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk – Bizacki, Ubowski; Krzyżek, Galant, Marzec.
Trener: Pekka Tirkkonen

JKH: Lacković (od 51:13 Miarka) – MacEachern, Wajda; Urbanowicz, Paś, Rajamäki – Viinikainen, Bagin; Špirko, Kiełbicki, Kolusz – Górny, Martiška; Ižacký, Starzyński, Ford – Hamilton, Kamienieu; Zając, Arrak, Ł. Nalewajka.
Trener: Robert Kalaber.

Najnowsze artykuły

Re-Plast Unia wróciła do gry! Będzie siódmy mecz

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Wojownicy najlepszymi amatorami w Polsce! Oświęcimski finał w Bytomiu

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj