zklepy.pl
Image default

I wszystko jasne! Nowy kontrakt Brady’ego Tkachuka

Największe nazwisko z zarejestrowanych wolnych agentów tego roku w końcu podpisało kontrakt. Brady Tkachuk przedłużył umowę z Ottawa Senators na kolejne siedem lat. Ryan Pulock pozostanie z kolei w szeregach New York Islanders przez następne osiem sezonów. Nowy kontrakt podpisał także wieloletni defensor Nashville Predators.

Brady Tkachuk, wybrany w Drafcie NHL 2018 z numerem 4. przez Ottawa Senators, po kilkumiesięcznych negocjacjach podpisał nową umowę z dotychczasowym pracodawcą. Telenowela z nowym kontraktem dla 22-letniego napastnika „Senatorów” długością trwania została przebita tylko przez sagę transferową z udziałem Jacka Eichela (który w dalszym ciągu nie może wydostać się z Buffalo). Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A gdy obydwie strony dogadały się już co do zarobków, to nie mogły dojść do porozumienia w kwestii długości kontraktu. Tkachuk nalegał na krótkoterminowy, Senators oferowali z kolei maksymalną, ośmioletnią umowę. „Senatorowie” ogłosili wreszcie zawarcie porozumienia, na które czekali wszyscy fani. Brady Tkachuk podpisał kontrakt na siedem lat ze średnią zarobków w wysokości 8,205 miliona dolarów rocznie. Młoda gwiazda rozegrała do tej pory 198 spotkań zdobywając przy tym 125 punktów (60 goli oraz 65 asyst).

To jest miejsce, w którym chcę być. Miasto zawsze było dla mnie świetne. Fani oraz koledzy z zespołu bardzo mnie wspierają, uwielbiałem z nimi grać od pierwszego dnia. Jestem szczęśliwy, że mogłem tutaj wrócić – powiedział młodszy brat Matthewa, napastnika Calgary Flames.

Kolejnym zawodnikiem, który postanowił związać się ze swoim dotychczasowym klubem długoterminową umową, jest Ryan Pulock z New York Islanders. 27-letni obrońca, który całą karierę spędził w barwach „Wyspiarzy”, postanowił zostać w Nowym Jorku na kolejne osiem lat, w ciągu których zarobi 6,15 miliona dolarów rocznie. Dodatkowo, zastrzegł sobie w kontrakcie brak transferu do innego klubu. W 290 spotkaniach, które rozegrał do tej pory, udało mu się zdobyć 33 gole oraz zaliczyć 92 asysty.

Mattias Ekholm, weteran linii obronnych Nashville Predators, przedłużył umowę do końca rozgrywek 2025/2026. Nowy kontrakt wejdzie w życie od przyszłego sezonu, a na konto Ekholma będzie średnio wpływało 6,25 miliona dolarów rocznie. Reprezentant Szwecji, który całą zawodową karierę spędził jako Predator, rozegrał dla klubu z Nashville 586 spotkań, zdobył 51 goli oraz zanotował 168 asyst.

Bartłomiej Puk

Najnowsze artykuły

NHL: Pittsburgh pewnie wygrywa. “Capitals” bezradne u siebie

Jan Stepiczew

NHL: Grad bramek w Vancouver. Wysoka porażka Edmonton

Jan Stepiczew

Wystartował sezon w NHL. Niespodzianka w Pittsburghu, “Jastrzębie” wygrywają

Jan Stepiczew

Skomentuj