zklepy.pl
Image default

8. kolejka w pigułce! Koronawirus paraliżuje rozgrywki!

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany związane z 8. kolejką Polskiej Hokej Ligi. Odwołano mecze w Katowicach, Jastrzębiu-Zdroju i Oświęcimiu. Na razie nie wiadomo jak długo trwać będzie rozbrat tych drużyn z hokejem. Miejmy nadzieję, że pauza nie potrwa jednak zbyt długo i już wkrótce będziemy mogli się ponownie emocjonować rozgrywkami Polskiej Hokej Ligi. W planie na niedzielę ostały się dwa spotkania.

BÓJ O ÓSME MIEJSCE.

Sanoczanie podejmą Stoczniowiec Gdańsk. Będzie to dla nich istotne starcie z punktu walki o ósmą lokatę. Jeśli dziś STS zwycięży z ostatnim w tabeli Stoczniowcem, to będzie niemal pewny tego, że po pierwszej rundzie zajmować będzie miejsce premiowane awansem do play-offów kosztem Zagłębia Sosnowiec. Gospodarze są zdecydowanym faworytem, jednak nie możemy skreślać gdańszczan, którzy ostatnie starcie w Sosnowcu “wyciągnęli” z 0:7 na 5:8. Z pewnością jednak tak długo podróż nie wpłynie korzystnie na podopiecznych Krzysztofa Lehmanna, a nogi po kilku godzinach w autokarze nie będą na początku meczu niosły. Wstrzymajmy się jednak z przypisywaniem punktów sanoczanom przed pierwszym rzuceniem krążka na lód. Swoją wyższość nad Stoczniowcem będą oni musieli udowodnić na lodowej tafli.

LEKKO, ŁATWO I PRZYJEMNIE?

Tyszanie po ostatnim zwycięstwie z KH Energą Toruń (3:2) wspięli się na szczyt tabeli. Teraz czeka ich mecz o znacznie niższym stopniu trudności. Do “piwnego miasta” przyjedzie dziś drużyna Zagłębia Sosnowiec. W ostatniej kolejce odnieśli oni pierwsze zwycięstwo w lidze w meczu z GKH Stoczniowcem Gdańsk (8:5). Mimo dobrej postawy przez dwie tercje, zabrakło im koncentracji w trzeciej odsłonie i dali sobie strzelić aż pięć bramek. Tyszanie mimo zwycięstwa nad drużyną z Torunia, nie pokazali się z dobrej strony. Ponadto mistrzowie Polski mają spore kłopoty kadrowe. W niedzielę zabrakło aż sześciu zawodników podstawowego składu. Pomimo problemów udało się wywieźć trzy punkty z ciężkiego terenu. Sosnowiczanie to drużyna, której nie należy lekceważyć. Podopieczni Grzegorza Klicha świetnie się bronią. Potrafią również zaskoczyć w grze ofensywnej. Ich pozycja w tabeli nie odzwierciedla ich postawy na lodzie, mogą oni więc śmiało przeciwstawić się mistrzom Polski.

LICZBA KOLEJKI: 3. Tyle meczów 8. kolejki Polskiej Hokej Ligi zostało przełożonych. Na kiedy? Na najbliższy możliwy termin.

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj