zklepy.pl
Image default

8. kolejka w pigułce! Koronawirus paraliżuje rozgrywki!

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany związane z 8. kolejką Polskiej Hokej Ligi. Odwołano mecze w Katowicach, Jastrzębiu-Zdroju i Oświęcimiu. Na razie nie wiadomo jak długo trwać będzie rozbrat tych drużyn z hokejem. Miejmy nadzieję, że pauza nie potrwa jednak zbyt długo i już wkrótce będziemy mogli się ponownie emocjonować rozgrywkami Polskiej Hokej Ligi. W planie na niedzielę ostały się dwa spotkania.

BÓJ O ÓSME MIEJSCE.

Sanoczanie podejmą Stoczniowiec Gdańsk. Będzie to dla nich istotne starcie z punktu walki o ósmą lokatę. Jeśli dziś STS zwycięży z ostatnim w tabeli Stoczniowcem, to będzie niemal pewny tego, że po pierwszej rundzie zajmować będzie miejsce premiowane awansem do play-offów kosztem Zagłębia Sosnowiec. Gospodarze są zdecydowanym faworytem, jednak nie możemy skreślać gdańszczan, którzy ostatnie starcie w Sosnowcu “wyciągnęli” z 0:7 na 5:8. Z pewnością jednak tak długo podróż nie wpłynie korzystnie na podopiecznych Krzysztofa Lehmanna, a nogi po kilku godzinach w autokarze nie będą na początku meczu niosły. Wstrzymajmy się jednak z przypisywaniem punktów sanoczanom przed pierwszym rzuceniem krążka na lód. Swoją wyższość nad Stoczniowcem będą oni musieli udowodnić na lodowej tafli.

LEKKO, ŁATWO I PRZYJEMNIE?

Tyszanie po ostatnim zwycięstwie z KH Energą Toruń (3:2) wspięli się na szczyt tabeli. Teraz czeka ich mecz o znacznie niższym stopniu trudności. Do “piwnego miasta” przyjedzie dziś drużyna Zagłębia Sosnowiec. W ostatniej kolejce odnieśli oni pierwsze zwycięstwo w lidze w meczu z GKH Stoczniowcem Gdańsk (8:5). Mimo dobrej postawy przez dwie tercje, zabrakło im koncentracji w trzeciej odsłonie i dali sobie strzelić aż pięć bramek. Tyszanie mimo zwycięstwa nad drużyną z Torunia, nie pokazali się z dobrej strony. Ponadto mistrzowie Polski mają spore kłopoty kadrowe. W niedzielę zabrakło aż sześciu zawodników podstawowego składu. Pomimo problemów udało się wywieźć trzy punkty z ciężkiego terenu. Sosnowiczanie to drużyna, której nie należy lekceważyć. Podopieczni Grzegorza Klicha świetnie się bronią. Potrafią również zaskoczyć w grze ofensywnej. Ich pozycja w tabeli nie odzwierciedla ich postawy na lodzie, mogą oni więc śmiało przeciwstawić się mistrzom Polski.

LICZBA KOLEJKI: 3. Tyle meczów 8. kolejki Polskiej Hokej Ligi zostało przełożonych. Na kiedy? Na najbliższy możliwy termin.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj