zklepy.pl
Image default

Aleksandrs Jerofejevs wzmocnił obronę Re-Plast Unii Oświęcim

Doświadczony łotewski obrońca Aleksandrs Jerofejevs wzmocnił Re-Plast Unię Oświęcim. Rosły defensor ma na swoim koncie ponad 200 meczów w KHL i udział w turniejach MŚ Elity.

Aleksandrs Jerofejevs ma 38 lat i jest graczem o charakterystyce TWD (two-way defenceman), który dobrze radzi sobie po obu stronach tafli. W swoim CV ma wiele interesujących pozycji w tym 247 meczów w KHL (8 bramek, 26 asyst) oraz siedem turniejów mistrzostw świata elity wraz z reprezentacją Łotwy. Grał również w WHL, czyli na bezpośrednim zapleczu KHL.

W życiorysie Łotysza znajdziemy także występy w ekstralidze czeskiej, słowackiej i fińskiej. Ze Slovanem Bratysława zdobył tytuł mistrza Słowacji. Natomiast z Olimpem Ryga złoty krążek mistrzostw Łotwy. Poprzedni sezon spędził w dwóch klubach. Rozpoczął go właśnie w Olimpie, ale po zaledwie 5 meczach przeniósł się do czeskiego 1.ligowca z Vsetina. Tam w 51 meczach zainkasował na swym koncie 23 punkty za 4 bramki i 19 asyst. Na ławce kar spędził 30 minut, ale najbardziej okazały dorobek zaliczył w klasyfikacji plus/minus. Jego wynik to +32, co było drugim najlepszym osiągnięciem w zespole.

Otrzymaliśmy na temat Saszy wiele pozytywnych rekomendacji. Rozmawialiśmy z jego byłym trenerem Romanem Stantienem, a także z łotewskimi szkoleniowcami. Wszyscy wskazywali na jego dojrzałość taktyczną i wysokie umiejętności. Liczymy, że będzie on wzmocnieniem naszego zespołu – wyjaśnił zarząd Re-Plast Unii w komunikacie prasowym.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

Głośny powrót do THL. Pangiełow-Jułdaszew zawodnikiem PZU Podhala Nowy Targ!

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń pozyskała słowackiego napastnika. To były młodzieżowy reprezentant

Mikołaj Pachniewski

Kto trenerem Podhala? Jedno nazwisko w orbicie zainteresowań

admin

Zostaw komentarz