zklepy.pl

Amerykanin dołączył do “Pasów”!

Nowym napastnikiem Comarch Cracovii został 28-letni amerykański środkowy.

David Goodwin, bo o nim mowa urodził się 27 lutego 1992 roku w St. Louis, a pierwsze lata swojej hokejowej kariery spędził w młodzieżowych ligach w USA. Najlepszymi liczbami może pochwalić się z czasów gry w juniorskiej lidze USHL (43 bramki i 75 asyst w 179 meczach) oraz akademickiej NCAA (44 bramki i 84 asysty w 147 meczach)

28-letni Amerykanin w sezonie 2017/18 zdecydował się na przenosiny do Europy, a jego pierwszym przystankiem był fiński klub SaiPa z Liigi. Legitymował się tam średnią prawie 0,5 pkt/mecz, bo w 118 starciach zdobył 23 bramki i 34 razy asystował. W Finlandii spędził dwa sezony, a poprzednią kampanię rozpoczął w Mora IK na zapleczu szwedzkiej ekstraklasy. Tam rozminął się z trenerem Tomkiem Valtonenem, bo już w listopadzie opuścił klub i udał się do Belfast Giants. W lidze brytyjskiej w 32 meczach strzelił 15 goli i przy zdobyciu 14 asystował. Od początku tego sezonu pozostawał bez klubu.

Otrzymałem satysfakcjonującą ofertę i zdecydowałem się dołączyć do drużyny Cracovii. Chcę pomóc w wywalczeniu tytułu mistrzowskiego – powiedział David Goodwin.

Na koniec dodajmy, że umowa 28-letniego centra obowiązywać będzie do końca obecnego sezonu.

zdjęcie: Cracovia.pl/hokej

Najnowsze artykuły

PZU Podhale. Dwa powroty i kolejna kontuzja

Mikołaj Pachniewski

Bizub nie uchronił Podhala przed porażką. GieKSa z trzema punktami

Osiem porażek z rzędu. Kibice mają dość

Redakcja

Zostaw komentarz