zklepy.pl
Image default

Amerykański sen Łyszczarczyka dobiegł końca. Czas na Frydek-Mistek

Alan Łyszczarczyk to już trzeci Polak, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy HC Frydek-Mistek. Afiliacja HC Oceláři Trzyniec potwierdziła dziś transfer tegorocznego zdobywcy Pucharu Kelly’ego.

Alan Łyszczarczyk jest doskonale zaznajomiony z hokejem naszych południowych sąsiadów, bowiem już jako nastolatek występował w juniorskich ekipach Piráti Chomutów. Następnie przeniósł się za ocean, gdzie brał udział w renomowanych kanadyjskich rozgrywkach OHL. Hokeista urodzony w Wallington był wówczas naszą draftową nadzieją, jednakże na jego usługi nie skusił się żaden z klubów NHL.

Pierwszy seniorski sezon rozpoczął w szeregach Fort Wayne Komets występujących w ECHL, stanowiącej trzeci poziom rozgrywkowy amerykańskiego hokeja. Zanotował udaną premierową kampanię, lecz w kolejnych rozgrywkach przeżył istną tułaczkę. Łyszczarczyk nosił się z zamiarem powrotu do Europy, nie przeszedł jednak pomyślnie testów w Litvínovie, gdzie występuje inny Polak – Paweł Zygmunt. Rozgrywki w Ameryce Północnej zostały późno zainaugurowane, a 23-latek dla podtrzymania formy występował w Podhalu Nowy Targ, którego barwy przez wiele reprezentował jego ojciec – Dariusz. Następną kampanię ECHL rozpoczął natomiast w Orlando Solar Bears, jednak szybko został oddany do Tulsa Oilers. Również i tam nie potrafił znaleźć właściwego rytmu, toteż chętnie przystał na ofertę powrotu do Fort Wayne.

To rozwiązanie okazało się być dla niego strzałem w „dziesiątkę”. Łyszczarczyk z miejsca stał się wiodącą postacią zespołu, z którym sięgnął po Puchar Kelly’ego, przyznawany za zwycięstwo w fazie play-off rozgrywek. Reprezentant Polski nie pójdzie jednak za ciosem, bowiem zdecydował się na powrót do Europy. Jego kroki skierowały się w stronę farmerskiego zespołu mistrza Czech – HC Oceláři Trzyniec. We Frydku-Mistku Łyszczarczyk spotka się z dwoma innymi Polakami: Bartoszem Ciurą oraz Filipem Komorskim. Pieczę nad zespołem sprawuje z kolei Mojmír Trličík, który w sezonie 2013/2014 był trenerem JKH GKS-u Jastrzębie.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj