Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Andriej Sidorienko nowym trenerem GKS-u Tychy!

GKS Tychy nie zwlekał długo ze zdradzeniem nazwiska nowego szkoleniowca. Od teraz za wyniki trójkolorowych będzie odpowiadał Andriej Sidorienko, znany u nas z pracy w Unii Oświęcim.

Włodarze GKS-u Tychy poinformowali dziś, iż z funkcją pierwszego trenera klubu pożegnał się Krzysztof Majkowski. Wiemy już, iż nowym szkoleniowcem ekipy z piwnego miasta został Andriej Sidorienko. To trener z na tyle bogatym życiorysem, iż powinniśmy zatrzymać się na dłużej przy jego nazwisku, by przytoczyć jego CV.

Kiedy w latach 90. ubiegłego wieku obejmował Unię Oświęcim, mógł pochwalić się doświadczeniem wyniesionym z białoruskich klubów, a także seniorskiej reprezentacji tego kraju. Po opuszczeniu grodu znad Soły, hokejowe ścieżki ponownie zaprowadziły go na wschód, gdzie był trenerem wielu rosyjskich i białoruskich klubów. W 2004 roku powrócił do Oświęcimia, by znów trenować Unię; łączył te obowiązki z pracą dla reprezentacji Polski. Taki układ potrwał jednak tylko jeden sezon. W jego życiorysie znajdziemy tak uznane marki, jak chociażby Amur Chabarowsk, Traktor Czelabińsk, czy Dynamę Mińsk. W 2019 roku był także selekcjonerem reprezentacji Białorusi, prowadząc ją przy okazji Mistrzostw Świata dywizji IA, wywalczywszy z nią awans do Elity.

To szkoleniowiec, który twardą ręką prowadzi swoje zespoły i słynie z ciężkiej, systematycznej i rzetelnej pracy. Jego zawodnicze jak i trenerskie CV potwierdzają, że był to doskonały kandydat na trenera GKS-u Tychy. Sidorenko udowodnił to przede wszystkim w poprzednich miejscach pracy sięgając po krajowe mistrzostwa czy zdobywając międzynarodowe doświadczenie w KHL czy reprezentacji Polski i Białorusi. Zdajemy sobie sprawę, że nowy trener będzie potrzebował trochę czasu na wprowadzenie swojej filozofii, ale jesteśmy przekonani, że już w najbliższych spotkaniach odmieni obliczę zespołu – powiedział na łamach oficjalnej klubowej strony Krzysztof Woźniak, prezes Tyskiego Sportu S.A.

Przez ostatnie dwa lata był z kolei trenerem Niomana Grodno. Pożegnał się ze swym stanowiskiem pierwszego trenera na początku listopada tego roku. Najbliższa okazja do debiutu na trenerskiej ławce GKS-u Tychy już w piątek. Tyszanie zmierza się w derbowym pojedynku na wyjeździe z GKS-em Katowice.


betclic

Ostatnie artykuły