Aron Chmielewski po raz trzeci z rzędu mistrzem Czech!

HC Oceláři Trzyniec pokonało HC Spartę Praga 2:1 i sięgnęło po tytuł mistrzowski. Dla „Stalowników” to trzeci tytuł z rzędu!

Szósty mecz finałowy czeskiej Tipsport Extraligi wyłonił zwycięzcę rozgrywek 2021/2022. HC Oceláři Trzyniec zwyciężyło w Pradze 2:1 i przypieczętowało trzeci z rzędu tytuł mistrzowski. Goście obie bramki zdobyli w pierwszej tercji, a tą decydującą strzelił Vladimír Svačina z rzutu karnego. Prażanie w trzeciej tercji zdołali strzelić kontaktowego gola, ale na wyrównanie zabrakło im czasu.

Zwycięstwo drużyny z Trzyńca oznaczało dla nich czwarty w historii tytuł mistrzowski, a drugi z rzędu. Swoje trzecie mistrzostwo Czech świętuje Aron Chmielewski. Gdańszczanin w fazie play-off rozegrał łącznie 13 meczów, w których zdobył jedną bramkę i zanotował dwie asysty. W klasyfikacji plus/minus wypadł na -4, a na ławce kar spędził 10 minut.

Polak na świętowanie nie ma jednak zbyt wiele czasu. Chmielewski w ciągu najbliższych godzin ma dołączyć do reprezentacji Polski, by wzmocnić naszą reprezentację w walce o awans na zaplecze Elity.

HC Sparta Praga – HC Oceláři Trzyniec 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
0:1 – Vladimír Dravecky – Miloš Roman (14:13),
0:2 – Vladimír Svačina (15:48, rzut karny),
1:2 – Roman Horák – Michal Řepík (52:43).