Asysta Chmielewskiego przy zwycięskiej bramce w półfinale [WIDEO]

Aron Chmielewski asystował przy zwycięskim golu HC Oceláři Trzyniec w pierwszym meczu półfinałowym czeskiej Tipsport Extraligi.

Dziś swoje zmagania w półfinale czeskiej Tipsport Extraligi rozpoczęli obrońcy tytułu –  HC Oceláři Trzyniec. Rywalem “Stalowników” w walce o awans do finału jest BK Mlada Boleslav. Drużyna Arona Chmielewskiego udanie weszła w półfinałową batalię, bo zwyciężyła na własnym lodowisku 3:0, obejmując prowadzenie w serii.

Po pierwszej bezbramkowej tercji, gospodarze objęli prowadzenie w drugiej odsłonie, a do siatki trafił Michal Kovařčík. Przy tym golu asystował Chmielewski, który zza bramki idealnie wypatrzył Kovařčíka, a ten strzałem przy krótkim słupku otworzył wynik. W trzeciej tercji zwycięstwo Oceláři przypieczętowali David Musil i Miloš Roman.

Kolejne starcie już w poniedziałek o godz. 17 w Trzyńcu. Natomiast w drugiej parze prowadzi HC Sparta Praga, która pokonała u siebie Motor Czeskie Budziejowice 2:1.

Polak na lodzie spędził 11 minut i 33 sekundy. W tym czasie oddał dwa celne strzały na bramkę i zaliczył jedno wejście ciałem.

HC Oceláři Trzyniec – BK Mlada Boleslav 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
1:0 – M. Kovařčík – Chmielewski, Dravecký (39:04),
2:0 – Musil – Růžička, Nestrasil (43:02),
3:0 – Roman – Daňo, Vrana (59:21).