zklepy.pl
Image default

Asysta Chmielewskiego w starciu z Kometą. HC Oceláři gorszy po dogrywce

Aron Chmielewski w starciu z Kometą Brną zdobył swój trzynasty punkt w bieżącym sezonie czeskiej Tipsport Extraligi. Polski napastnik pomógł tym samym „Stalownikom” w osiągnięciu remisu, a do wyłonienia zwycięzcy niezbędna okazała się być dogrywka. W niej lepsi byli jednak gospodarze, którzy złotego gola zdobyli po zaledwie 55 sekundach gry.

Hokeiści HC Komety Brno już po niespełna siedmiu minutach pierwszej tercji zdołali wypracować sobie dwubramkowe prowadzenie. Najpierw Martin Zaťovič znalazł się w dogodnej sytuacji, lokując gumę w siatce niemalże zza bramki, po tym jak otrzymał doskonałe podanie po składnej akcji kolegów. Następnie ledwie 16-letni Eduard Šalé przekierował strzał Tomáša Bartejs, zdobywając drugiego gola w profesjonalnym hokeju.

Mimo niekorzystnego początku, „Stalownicy” zdołali powrócić do gry. Sygnał do odrabiania strat tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony gry rzucił Marian Adámek. Nieszczególnie mocna wrzutka sprzed niebieskiej przyniosła bramkowy efekt, a zasłonięty Marek Čiliak nie zdołał zainterweniować. Pościg podopiecznych Václava Varaďy ziścił się w trzeciej tercji. Wówczas potężnym strzałem z dystansu bramkarza Komety pokonał Jan Zahradníček. Co ciekawe, krążek wystawił mu Aron Chmielewski.

W regulaminowym czasie gry więcej goli już nie padło, toteż dla wyłonienia zwycięzcy zarządzono dogrywkę. Trwała ona zaledwie 55 sekund. Dokładnie tyle czasu potrzebowali gospodarze, by przechylić szalę zwycięstwa na swą korzyść. Zaťovič przemierzył z krążkiem pół tafli i choć nie zdołał on pokonać bezpośrednio bramkarza przyjezdnych, tak problemu z tym nie miał Petr Holík.

Mimo porażki, HC Oceláři wciąż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Tipsport Extraligi, utrzymując trzy punkty przewagi nad Mountfield HK. Dla Chmielewskiego była to siódma asysta w 26 meczu tego sezonu. Ponadto, gdańszczanin legitymuje się jeszcze sześcioma golami.

HC Kometa Brno – HC Oceláři Trzyniec 3:2 pd. (2:0, 0:1, 0:1, 1:0 d.)
1:0 – Martin Zaťovič – Vladimír Roth, Petr Holík (2:18, 5/4),
2:0 – Eduard Šalé – Tomáš Bartejs, Martin Zaťovič (6:35),
2:1 – Marian Adámek – Martin Bakoš (20:43),
2:2 – Jan Zahradníček – Aron Chmielewski, Mikuláš Zbořil (51:56),
3:2 – Petr Holík – Eduard Šalé, Martin Zaťovič (60:55).

Najnowsze artykuły

Jakub Ślusarczyk zagra w Chance Lidze

Mikołaj Pachniewski

Ślusarczyk zostaje w Czechach

admin

13-letni polski talent zagra we Frydku-Mistku. Kontrakt podpisany!

Kacper Tomasz Langowski

Zostaw komentarz