Znajdziesz nas też tutaj:

Polacy za granicą

Asysta Komorskiego nie pomogła na otwarcie play-offów

HC Frydek-Mistek rzutem na taśmę wywalczył awans do play-offów Chance Ligi, ale przygoda klubu trzech reprezentantów Polski może nie potrwać zbyt długo. W 1/8 rozgrywek ulegli oni bowiem 1:4 Slavii Praga, czym wykorzystali swój limit porażek. Ekipie z kraju morawsko-śląskiego nie pomogła nawet asysta Filipa Komorskiego.

W sobotę 5 marca wybraliśmy się do pobliskiego Frydka-Mistka, gdzie miejscowy klub rozgrywał pierwszy mecz wstępnej rundy play-off. Miejscowi zakończyli sezon na 10., czyli ostatnim miejscu dającym awans do play-off. Swoje siły musieli zatem zmierzyć z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem. Była to praska Slavia. Slavia to klub z wielką historia. Założony w 1900 roku dwukrotnie (2003, 2008) był mistrzem Czech, trzy razy zajął drugie miejsce i dwa razy był brązowym medalistą. Slavia potwierdziła swoją rolę faworyta i po emocjonującym meczu zwyciężyła 4:1.

W meczu wystąpiła cała trójka polskich reprezentantów, a Filip Komorski asystował przy honorowym golu HC Frydek-Mistek. Nasi zawodnicy mogą ten sezon zaliczyć do udanych, gdyż Alan Łyszczarczyk był najlepszym w punktacji kanadyjskiej oraz najlepszym asystującym, a Filip Komorski był najlepszym strzelcem. Rywalizacja w poniedziałek przeniesie się do Pragi. Żeby przedłużyć swój udział w tym sezonie, „Rysie” muszą wygrać obydwa mecze, gdyż rywalizacja toczy się w systemie do dwóch zwycięstw.

Po meczu zapytaliśmy o opinię dotyczącą naszych graczy trenera Mojmíra Trličíka, którego pamiętamy z trenowania JKH GKS Jastrzębie w sezonie 2013/2014.

  • Alan ŁyszczarczykSkuteczność, świetna gra w przewagach, gra z krążkiem na połowie przeciwnika.
  • Filip Komorski – Dobry zarówno w grze obronnej jak i w ataku, 20 strzelonych bramek – to wysoka liczba.
  • Bartosz Ciura – Solidny obrońca, dobry w obronie w grze z krążkiem, może trochę więcej od niego byśmy oczekiwali w grze w ataku; większej twardości.

Ogólnie o wszystkich: Był to dobry ruch ze strony klubu, opłaciło się to nam i przyniosło korzyści.

HC Frydek-Mistek – Slavia Praga 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
0:1 – Lukáš Žejdl – Daniel Kružík, Patrik Machač (9:01),
0:2 – Daniel Kružík – Patrik Machač, Lukáš Žejdl (19:47),
1:2 – Daniel Klimša – David Bartoš, Filip Komorski (29:07, 5/4),
1:3 – Petr Kafka – Tomáš Knotek, Daniel Krejči (29:07, 5/4),
1:4 – Jiří Doležal – Michal Poletín (59:20).

Autor: Sportowe Karty.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły