zklepy.pl
Image default

Asysta „Sawiego”. Pierwsza porażka Szachciora [WIDEO]

Radosław Sawicki dopisał kolejny punkt w swym drugim meczu rozegranym w barwach Szachciora Soligorsk. „Górnicy” nie zdołali jednak odrobić trzybramkowej straty do Dynamy Mołodeczno i ponieśli swą pierwszą porażkę w rozgrywkach Pucharu Białorusi.

Przypomnijmy, że w minioną sobotę hokeiści Szachciora okazali się być bezapelacyjnie lepsi od HK Lida, zwyciężając 5:1, a pierwsze trafienie zanotował Radosław Sawicki. HK Dynama Mołodeczno zawiesił jednak poprzeczkę znacznie wyżej, a zespół w którym występuje 25-letni sanoczanin, nie sprostał wyzwaniu.

Zespół z Mołodeczna już po pierwszych dwudziestu minutach cieszyła się z dwubramkowego prowadzenia. Kiedy w kolejnej odsłonie trzecią bramkę dołożył Mikita Pyszkajło, stało się jasne, że odwrócenie losów tego meczu będzie ciężkim zadaniem. „Górnicy” szybko ruszyli do odrabiania strat, lecz stać ich było tylko na dwa trafienia. Przy pierwszym z nich asystę drugiego stopnia zaliczył Sawicki. Odegrał on krążek do Dzmitryja Załamaja, ten oddał go Ilji Kaznadziejowi i były defensor GKS-u Tychy huknął na tyle mocno, na ile miał sił. Arbitrzy zarządzili jeszcze analizę wideo, lecz nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości.

Już jutro Szachcior zmierzy się z byłym klubem Grzegorza Pasiuta, Krystiana Dziubińskiego czy Oskara Jaśkiewicza – Niomanem Grodno. Ekipa znad Niemna po dwóch meczach legitymuje się identycznym bilansem, co ich najbliżsi rywale: zwyciężyła w pierwszym meczu z Dynamą Brześć (6:3), a następnie uległa Junosti Mińsk (1:4).


Asysta Radosława Sawickiego.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj