zklepy.pl
Image default

Awantura w Sanoku. Są zawieszenia

Nie milkną echa po wczorajszym meczu w Sanoku. Miejscowy klub – Marma Ciarko STS Sanok, nie dość że przegrał w żenujący sposób, to jeszcze zarobił aż 141 minut karnych. Jak udało się nam dowiedzieć, dwóch zawodników będzie zawieszonych na kolejne mecze.

Wszystko zaczęło się po wznowieniu po golu na 1:3. Do końca tercji zostały dwie sekundy. Trzeba było rozpocząć grę od środka, poczekać i zjechać do szatni. Tak się jednak nie stało. Zawodnicy obu drużyn rzucili się sobie do gardeł. Sędziowie za tę sytuację nałożyli kary meczu dla Damiana Tyczyńskiego i Witalija Andrejkiwa po stronie gości. Spośród gospodarzy, do szatni zostali odesłani Damian Ginda i Szymon Fus.

To nie był jednak koniec ostrych zajść. W 47. minucie, Riley Stadel wszedł ciałem w Marka Strzyżowskiego. Był to pierwszy mecz „Fryzjera” po wznowieniu kariery. Zawodnikowi Marmy Ciarko STS-u Sanok nie spodobało się wejście Kanadyjczyka i zdecydował że sam wymierzy sprawiedliwość. Mimo, że obrońca sosnowiczan nie był chętny na wymianę ciosów i przybrał pasywną postawę, napastnik gospodarzy nadal go okładał pięściami. Do akcji wkroczyli sędziowie, którzy próbowali odciągnąć krewkiego hokeistę. Strzyżowski jednak szarpał się z arbitrami i chciał kontynuować. Za to zagranie otrzymał karę meczu za niesportowe zachowanie.

To jednak nie był koniec. W 55. minucie Szymon Dobosz rzucił na bandę Rileya Stadela. To spowodowało złość wśród zawodników gości, którzy od razu podjechali do napastnika gospodarzy. Ten rzucił się na Oskara Krawczyka i wymienił z nim kilka ciosów. Wychowanek sanockiego hokeja, otrzymał aż dwie kary meczu. Jedną za rzucenie na bandę, drugą zaś za bójkę. Łącznie otrzymał 52 minuty karne.

źródło: polskihokej.tv

Jak udało się nam dowiedzieć, żaden z zawodników gości nie będzie zawieszony. Wszyscy będą mogli zagrać w następnym meczu z KH Energą Toruń (niedziela, 18:00). Zawieszeni zostali jednak hokeiści gospodarzy. Marek Strzyżowski odpocznie sobie przez trzy mecze. Szymon Dobosz na pewno nie będzie mógł zagrać przeciwko drużynie z Nowego Targu.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj