AZ Hawierzów lepszy po karnych. Domowa porażka Zagłębia

AZ Hawierzów zwyciężył dziś na Stadionie Zimowym w Sosnowcu 4:3. O wyniku zadecydowały indywidualne najazdy, a te lepiej wykorzystywali Czesi.

Pierwsza tercja była dość wyrównana. Więcej z gry mieli jednak gospodarze. To oni w 8. minucie otworzyli wynik spotkania za sprawą Matouša Ćmiela. Na spore słowa uznania zasługują jednak obaj bramkarze, którzy byli zmuszeni bronić w gęstej mgle.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli hokeiści czeskiego drugoligowca. Jakub Apolenář dwukrotnie zmylił Sebastiana Lipińskiego, najpierw po strzale z najbliższej odległości, a następnie zmieniając tor lotu krążka po wrzutce Daniela Spratka. Obraz gry zmienił się dopiero w 38. minucie. Wtedy bowiem jeden z zawodników gości został odesłany na ławkę kar, a gospodarze przystąpili do ataku. Impas strzelecki przełamał Jakub Witecki.

Gra w przewadze była dziś mocną stroną sosnowiczan. W 45. minucie Dmitrij Danyłenko wykorzystał absencję jednego z rywali i zmieścił gumę w samym okienku bramki gości. Nieco ponad trzy minuty później Patryk Kogut wyrównał wynik spotkania. Podopieczni Grzegorza Klicha na niewiele pozwalali rywalom w trzeciej odsłonie, brakowało jednak skuteczności. Do końcowej syreny nikt już się nie wpisał na listę strzelców, a o wyniku musiały zdecydować rzuty karne.

Decydujący rzut karny wykonał Daniel Spratek i to ostatecznie AZ Hawierzów wraca do domu z tarczą.

Zagłębie Sosnowiec – AZ Hawierzów 3:4k. (0:1, 1:2, 2:0, 2:3k.)
0:1 – Matouš Ćmiel – Daniel Chovaniak, Tomáš Pastor (07:38),
0:2 – Jakub Apolenář – Jiří Tvrdý (24:38),
0:3 – Jakub Apolenář – Daniel Spratek, Adam Kofroň (25:01),
1:3 – Jakub Witecki – Dominik Nahunko, Jarosław Rzeszutko (37:15, 5/4),
2:3 – Dmitrij Danyłenko – Witalij Andriejkiw (44:45, 5/4),
3:3 – Patryk Kogut – Michał Kotlorz (47:58),
3:4 – Daniel Spratek (decydujący rzut karny).

Karne: Kolarz (-), Kogut (-), Pawliczek (-), Danyłenko (-), Stuchlík (-), Witecki (-), Kofroň (+), Nahunko (+), Apolenář (-), Rzeszutko (-), Bucenko (+), Spratek (+), Bucenko (-), Tvrdý (-), Rzeszutko (-), Spratek (+).

Zagłębie: Lipiński – Michałowski, Andrejkiw; Dubinin, Bucenko, Danyłenko – Naróg, Kotlorz; Nahunko, Rzeszutko, Witecki – Krawczyk, Khoperia; Piotrowicz, Kozłowski, Kogut – Opiłka, Luszniak; Piotrowski, Sikora, Krawczyk.

AZ Hawierzów: Štipčák – Ščurek, Kunc; Kofroň, Spratek, Apolenář – Chovaniak, Kolarz; Pastor, Stuchlík, Pawliczek – Havlík, Mrowiec; Krupa, Ćmiel, Tvrdý.