Znajdziesz nas też tutaj:
fot. nhl.com

NHL

Barry Trotz zwolniony z Islanders! Zmiany na trenerskich stołkach NHL

Barry Trotz, a więc ostatni szkoleniowiec New York Islanders, pożegnał się z posadą, którą zajmował przez minione cztery lata. To niejedyne zmiany personalne w klubach, które nie wywalczyły kwalifikacji do trwających play-offów NHL.

Barry Trotz związał się z „Wyspiarzami” w 2018 roku jako świeżo upieczony zdobywca Pucharu Stanleya, po którego sięgnął z Washington Capitals. Ręka doświadczonego trenera od razu odcisnęła piętno na Islanders, z kolei on sam w swym pierwszym sezonie spędzonym na trenerskiej ławce ekipy z Long Island zdobył Nagrodę Jacka Adamsa, przyznawaną najlepszemu trenerowi sezonu.

Szczególnie udane okazały się być rozgrywki 2019/2020. Islanders osiągnęli wówczas finał Konferencji Wschodniej, gdzie musieli uznać wyższość przyszłego triumfatora – Tampa Bay Lightning. Miniony sezon zasadniczy był z kolei pierwszym pod wodzą Trotza, który nie dał nowojorczykom awansu do bojów o Puchar Stanleya. Wpływ miał na to głównie fakt, iż obrona „Wyspiarzy” była mniej szczelna niż w minionych latach, co wiązało się także z obsadą personalną. New York Islanders nie omijały również liczne kontuzje kluczowych graczy.

Rozstanie z Barrym Trotzem spotkało się z chłodnym przyjęciem wśród kibiców, którzy uważali, iż wynik z poprzedniego sezonu nie był powodem do zakończenia współpracy z 59-letnim trenerem. Islanders nie są jednak jedynym zespołem, który zdecydował się na przeprowadzenie zmian w sztabie szkoleniowym.

Po siedmiu latach pracy ze swoim stanowiskiem pożegnał się także Jeff Blashill, który od siedmiu lat zasiadał na ławce Detroit Red Wings. Menedżer generalny Steve Yzerman uwija się jak w ukropie, by zapewnić swej ekipie jak najmocniejszy skład. Proces przebudowy tej utytułowanej drużyny nie dobiegł jeszcze końca… w przeciwieństwie do cierpliwości „Stevie’ego Y”. Pomimo starań sternika Red Wings, w Detroit wciąż nie powstała ekipa, która byłaby w stanie powrócić do rywalizacji o Puchar Stanleya.

O minionym sezonie jak najszybciej zapomnieć chcieliby również kibice Philadelphia Flyers. Drużyna, która zakończyła zmagania na ostatnim miejscu Dywizji Metropolitalnej, w trakcie sezonu zwolniła Alain Vigneult. Tymczasowo, jego stanowisko przejął dotychczasowy asystent – Mike Yeo. Już teraz wiadomo, że jego krótka przygoda w roli pierwszego trenera dobiega końca, a działacze „Lotników” będą musieli rozejrzeć się za nowym opiekunem.

Poszukiwania nowego trenera rozpoczęli również sternicy Winnipeg Jets. Nie jest jednak to równoznaczne z rozstaniem z Dave’em Lowrym, który tymczasowo przejął to stanowisko w grudniu minionego roku. 57-letni trener wciąż jest brany jako jedna z trenerskich opcji na ławce Jets w przyszłym sezonie.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły