Bez niespodzianki w Tychach. GKS pewnie wygrywa

GKS Tychy pokonał 6:2 Tauron Podhale Nowy Targ. Dwie bramki Filipa Wielkiewicza nie pomogły jego drużynie. Tyszanie dominowali przez całe spotkanie i pewnie zwyciężyli.

W pierwszej tercji to goście jako pierwsi objęli prowadzenie. Filip Wielkiewicz mocnym strzałem w okienko tyskiej bramki pokonał Kamila Lewartowskiego. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. Trzynaście sekund później, wyrównał bowiem Christian Mroczkowski, po strzale ze slotu.

Tyszanie jeszcze w tej tercji wyszli na prowadzenie za sprawą Kamila Wróbla. Napastnik GKS-u Tychy uderzył bez przyjęcia i pokonał Pawła Bizuba.

W drugiej tercji, gospodarze potrzebowali ponad dziewięciu minut by powiększyć swoje prowadzenie. Podczas gdy na ławce kar przebywali Adrian Słowakiewicz i Damian Tomasik, August Nilsson oddał mocny strzał i nie dał szans nowotarskiemu bramkarzowi.

Na nieco ponad dwie minuty przed drugą przerwą, swoją urodzinową bramkę zdobył Mateusz Ubowski. Popularny „Ubo” najlepiej się odnalazł w pobliżu bramki i skierował krążek za linię bramkową.

W trzeciej tercji, znów stroną dominującą byli trójkolorowi. „Szarotkom” nie pomogła nawet gra w przewadze. Podczas gry o jednego zawodnika więcej, stracili bowiem gola. W 46. minucie skarcił ich Mateusz Gościński. Jednak dwie minuty później, Filip Wielkiewicz znalazł się sam na sam z Kamilem Lewartowskim i zmieścił gumę pomiędzy parkany tyskiego golkipera.

To jednak nie był koniec strzeleckiej kanonady. Alexander Younan pokonał Pawła Bizuba w 49. minucie, dzięki czemu jego drużyna prowadziła już czterema bramkami.

GKS TychyTauron Podhale Nowy Targ 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
0:1 – Filip Wielkiewicz Lukas Zorko, Bartłomiej Neupauer (09:07, 5/4),
1:1 – Christian MroczkowskiAlexandre Boivin, Alexander Younan (09:21),
2:1 – Kamil WróbelAlexandre Boivin, Olli Kaskinen (12:55),
3:1 – August NilssonRoman Szturc (29:17, 5/3),
4:1 – Mateusz UbowskiFilip Starzyński, August Nilsson (37:20),
5:1 – Mateusz GościńskiOlli Kaskinen (45:21, 4/5),
5:2 – Filip WielkiewiczAlex Maunula, Robert Mrugała (47:33)
6:2 – Alexander YounanKamil Wróbel, Jakub Bukowski (48:14),

GKS Tychy: Lewartowski – Younan, NilssonŠedivýKomorskiJeziorski –PociechaCiuraMroczkowskiBoivin, Wróbel – JaśkiewiczKaskinenGościńskiStarzyńskiUbowski – SobeckiBukowskiJuholaGalantSzturc.
Trener: Andriej Sidorienko.

Podhale: Bizub – TomasikMrugałaWorwaNeupauerWielkiewicz – AleksandrowZorkoPrzygodzkiWoronaMaunula – P. WsółBochnakSarokaSłowakiewicz.