Znajdziesz nas też tutaj:
fot. SportoweKarty.pl

Transfery

Bez Rosjan w Krakowie i Nowym Targu

Kolejne dwa kluby zrezygnowały z zatrudnienia rosyjskich zawodników w nadchodzącym sezonie Polskiej Hokej Ligi. Zawodników zza wschodniej granicy nie zobaczymy w barwach Podhala Nowy Targ i Comarch Cracovii.

Zdobywcy Pucharu Kontynentalnego nie będą już zatrudniać Rosjan i Białorusinów. To spora zmiana strategii budowy zespołu, bowiem w poprzednim sezonie w składzie “Pasów” sezon zakończyło 12 Rosjan. Większość z nich była ważnymi postaciami krakowskiego zespołu. Nie sposób tu nie wspomnieć o Dienisie Pieriewozczikowie, Jewgieniju Bodrowie, Dmitriju Ismagiłowie czy Antonie Żłobinie.

– Rosjanie już do nas nie przyjdą – powiedział na łamach Gazety Krakowskiej, Janusz Filipiak, właściciel Comarch Cracovii.

Ta wypowiedź prof. Filipiaka ucina wszelkie spekulacje, których w ostatnich tygodniach nie brakowało. Na podobny krok zdecydowali się włodarze Podhala Nowy Targ. Pod Tatrami rozwiązano kontrakty z Glebem Bondarukiem i Pawiełem Jelszańskim. Obaj dołączyli do “Szarotek” w poprzednim sezonie i byli czołowymi postaciami nowotarskiego klubu. W końcówce sezonu przenieśli się do JKH GKS-u Jastrzębie na zasadzie wypożyczenia, a w nowych rozgrywkach mieli powrócić do Nowego Targu. Trenerem Podhala wciąż pozostaje jednak Andriej Gusow.

Na odgórną decyzję wciąż nie wysilili się włodarze PZHL, zostawiając wszystko w gestii klubów. Wydaje się, że działaczom brak jest odwagi, by jednoznacznie postawić sprawę. Na wykluczenie Rosjan z rozgrywek zdecydowała się bowiem żużlowa PGE Ekstraliga, a rosyjskich tenisistów zabraknie także na wielkoszlemowym Wimbledonie. Sprawa ma się zmienić jedynie w przypadku odgórnych, państwowych przepisów.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclic



Ostatnie artykuły