zklepy.pl

Bez wzmocnień w Nowym Targu. Rosjanie nie dla “Szarotek”

Nie będzie nowych zawodników w Tauron Podhalu Nowy Targ. Dwóch Rosjan łączonych z nowotarskim klubem nie będzie reprezentować barw “Szarotek”.

Klub z Nowego Targu był zainteresowany pozyskaniem dwóch Rosjan z Zagłębia Sosnowiec, ale strony nie doszły do porozumienia i ostatecznie do transferów nie dojdzie.

Przypomnijmy, że przedmiotem rozmów były usługi Aleksandra Rodionowa oraz Rusłana Baszyrowa.

Rodionow w barwach drużyny z Sosnowca rozegrał trzy mecze, w których raz asystował. Wcześniej Rosjanin grał w swojej ojczyźnie na poziomie WHL, czyli zaplecza KHL. Ostatni sezon spędził w Rubinie Tiumień. Jego dorobek zamknął się na 49 spotkaniach (1G+4A), w których na ławce kar przesiedział 21 minut, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na +7. Łącznie na tym poziomie rozgrywkowym wystąpił w 362 meczach (6G+27 asyst).

Baszyrow natomiast był najlepszym strzelcem Zagłębia i jego najlepiej punktującym zawodnikiem. 23-letni Rosjanin w 24 spotkaniach strzelił 10 goli i przy zdobyciu 16 asystował. Zajmuje on także 5. lokatę w klasyfikacji kanadyjskiej Polskiej Hokej Ligi. Warto dodać, że wcześniej był już związany z Nowym Targiem, bowiem w sezonie 2014/2015 występował w akademickiej drużynie PPWSZ Podhala.

Na ten moment wzmocnień w drużynie dowodzonej przez Andrieja Gusowa wzmocnień jednak nie będzie. Powodem jest brak środków na pozyskanie nowych zawodników.

Najnowsze artykuły

PZU Podhale. Dwa powroty i kolejna kontuzja

Mikołaj Pachniewski

Bizub nie uchronił Podhala przed porażką. GieKSa z trzema punktami

Osiem porażek z rzędu. Kibice mają dość

Redakcja

Zostaw komentarz