zklepy.pl
Image default

Bez wzmocnień w Nowym Targu. Rosjanie nie dla “Szarotek”

Nie będzie nowych zawodników w Tauron Podhalu Nowy Targ. Dwóch Rosjan łączonych z nowotarskim klubem nie będzie reprezentować barw “Szarotek”.

Klub z Nowego Targu był zainteresowany pozyskaniem dwóch Rosjan z Zagłębia Sosnowiec, ale strony nie doszły do porozumienia i ostatecznie do transferów nie dojdzie.

Przypomnijmy, że przedmiotem rozmów były usługi Aleksandra Rodionowa oraz Rusłana Baszyrowa.

Rodionow w barwach drużyny z Sosnowca rozegrał trzy mecze, w których raz asystował. Wcześniej Rosjanin grał w swojej ojczyźnie na poziomie WHL, czyli zaplecza KHL. Ostatni sezon spędził w Rubinie Tiumień. Jego dorobek zamknął się na 49 spotkaniach (1G+4A), w których na ławce kar przesiedział 21 minut, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na +7. Łącznie na tym poziomie rozgrywkowym wystąpił w 362 meczach (6G+27 asyst).

Baszyrow natomiast był najlepszym strzelcem Zagłębia i jego najlepiej punktującym zawodnikiem. 23-letni Rosjanin w 24 spotkaniach strzelił 10 goli i przy zdobyciu 16 asystował. Zajmuje on także 5. lokatę w klasyfikacji kanadyjskiej Polskiej Hokej Ligi. Warto dodać, że wcześniej był już związany z Nowym Targiem, bowiem w sezonie 2014/2015 występował w akademickiej drużynie PPWSZ Podhala.

Na ten moment wzmocnień w drużynie dowodzonej przez Andrieja Gusowa wzmocnień jednak nie będzie. Powodem jest brak środków na pozyskanie nowych zawodników.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj