zklepy.pl
Image default

Bezbarwny Sanok. Cracovia zbliżyła się do fotelu lidera [WIDEO]

Bardzo słabo zagrali hokeiści Ciarko STS-u Sanok z Comarch Cracovią. Krakowianie wywieźli z grodu Grzegorza komplet punktów. 

Na zamknięcie pierwszej rundy rozgrywek sanoczanie podejmowali Comarch Cracovię. O ile początek meczu, po błędach przyjezdnych, należał do gospodarzy to z minuty na minutę optyczną przewagę zyskiwali krakowianie. Raz po raz swoje umiejętności musiał pokazywać Patrik Spěšný, ale Czech w 12. minucie skapitulował po raz pierwszy, gdy na raty pokonał go Collin Shirley.

Gospodarze próbowali wyrównać, ale krakowianie skarcili ich jeszcze przed przerwą, gdy indywidualną akcją popisał się Damian Kapica. Najskuteczniejszy zawodnik “Pasów” zwiódł obronę STS-u i pokonał Spěšný’ego strzałem z bekhendu.

Przewaga krakowian utrzymywała się również w drugiej odsłonie. Wprawdzie bliski strzelenia kontaktowej bramki był Jakub Bukowski, ale chwilę później niewykorzystana sytuacja się zemściła i na 0:3 podwyższył Martin Dudáš, kapitan Comarch Cracovii przymierzył w okienko. Później w sytuacjach sam na sam znaleźli się Sebastian Brynkus i Sami Tamminen, ale żaden z nich nie zdołał pokonać bramkarza.

Bliski podwyższenia rezultatu był także Jewgienij Bodrow, ale jego strzał z bliska odbił bramkarz gospodarzy. Później gra była bardzo szarpana, sporo było niedokładności, a sanoczanie wręcz razili w oczy indolencją strzelecką. Przełamać się ją udało dopiero w 57. minucie, gdy do siatki trafił Bukowski. Trener Ziętara próbował jeszcze manewru z wycofaniem bramkarza, ale i to nie przyniosło efektu. Trzy punkty pojechały do Krakowa i Comarch Cracovia traci zaledwie jedno “oczko” do lidera z Katowic.

Ciarko STS Sanok – Comarch Cracovia 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
0:1 – Collin Shirley – Martin Dudáš, Artiom Woroszyło (12:10),
0:2 – Damian Kapica – Erik Němec, Patryk Gosztyła (17:42),
0:3 – Martin Dudáš – Iwan Jacenko, Damian Kapica (26:14),
1:3 – Jakub Bukowski – Julius Marva, Radosław Sawicki (56:01).

Strzały: 26 – 22.
Minuty karne: 10 (w tym 2 min. kary technicznej) – 8.

Sanok: Spěšný  – Olearczyk, Jekunen; Henttonen, Hämäläinen, Bukowski – Marva, Pavúk; Sawicki, Tamminen, Filipek – Biłas, Piippo; Witan, Mocarski, Strzyżowski – Florczak, Rąpała; Biały, Wilusz, Filipek.
Trener: Marek Ziętara.

Cracovia: Pieriewozczikow – Gula, Šaur; Němec, Bodrow, Kapica – Dudáš, Müller; Csamangó, Kamiński, Brynkus – Gosztyła, Kinnunen; Shirley, Jacenko, Woroszyło – Jaracz; Augustyniak, Bezwiński, Dziurdzia
Trener: Rudolf Roháček.

Najnowsze artykuły

Posiłki ze Znojma. Marek Špaček nowym zawodnikiem Cracovii

Kacper Tomasz Langowski

„Festiwal Hokeja” na turnieju Pee-Wee w Quebecu!

Redakcja

Fotorelacja: Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia (19.11.2023)

Sławomir Bomba

Zostaw komentarz