Znajdziesz nas też tutaj:

Hokej zagraniczny

Bezrobocie? Nie dla Lehtimäkiego – nowy klub byłego napastnika KH Energi Toruń

Miro Lehtimäki, który wczoraj opuścił KH Energę Toruń, nie potrzebował wiele czasu, by znaleźć nowy klub. Fiński napastnik przeniósł się do szwedzkiego drugoligowca Visby/Roma.

Wczoraj toruński klub wydał lakoniczny komunikat, który zwiastował rychły koniec współpracy z fińskim napastnikiem. „Stalowe Pierniki” poinformowały, że 24-letni Fin powrócił do swej ojczyzny, a włodarze już rozpoczęli poszukiwania jego zastępcy. Lehtimäki był jednym z pierwszych przedsezonowych wzmocnień ogłoszonych przez KH Energę Toruń.

Ostatecznie jego przygoda z ekipą z grodu Kopernika zakończyła się na zaledwie 8 spotkaniach. Udało mu się w nich zdobyć raptem 1 bramkę, ponadto zaliczył także 3 asysty. W przeszłości występował na zapleczu fińskiej ekstraligi, lecz nieobca mu była również gra na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Hokeista rodem z Kiukainen wciąż będzie kontynuował grę za granicą, choć teraz znacznie bliżej domu.

Dziś oficjalnie poinformowano, iż podpisał on kontrakt z Visby/Roma, występującym na trzecim szczeblu szwedzkiego hokeja, gdzie sezon dopiero się rozpoczął. W pierwszym spotkaniu jego nowy klub uległ Enköpings SK 1:3.

fot. Tomasz Michalczuk

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły