zklepy.pl
Image default

Białorusin z debiutem w NHL dołączył do Unii. Remedium dla defensywy?

Roman Graborenko został zaprezentowany jako nowy obrońca Re-Plast Unii Oświęcim. 30-letni Białorusin może pochwalić się nie tylko imponującymi warunkami fizycznymi, ale też i bardzo mocnym CV.

Hokeista rodem z Mohylewa w młodym wieku wyemigrował za ocean, gdzie terminował w juniorskich ligach (EJHL, QMJHL), by wywalczyć sobie miejsce w filialnym klubie New Jersey Devils z Albany. Po trzech latach gry, udało mu się zadebiutować w NHL, choć jego przygoda z najlepszą ligą świata zakończyła się na zaledwie jednym występie.

W 2016 roku Graborenko zdecydował się na powrót do ojczyzny, przechodząc do Dynamy Mińsk. Jego szlak w KHL wiódł jeszcze przez Nieftiechimika Niżniekamsk oraz Kunlun Red Star. W latach 2018 – 2020 występował w Czechach, reprezentując HC Litvínov oraz Bílí Tygři Liberec. Następnie znów związał się z ekipą z Niżniekamska, by ostatni sezon rozpocząć w czeskim pierwszoligowcu z Vsetína, a zakończyć w kazachskim ekstraligowcu Arłanie Kokczetaw.

Graborenko zebrał także spore reprezentacyjne doświadczenie. Wraz z Białorusią, wystąpił w trzech edycjach Mistrzostw Świata Elity (2012, 2014, 2017). Jak jego zatrudnienie ma się wobec trwającej wojny za wschodnią granicą? Podpisał on deklarację antywojenną, co było wymogiem postawionym przez sam klub.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj