Blitzkrieg w Liptowskim Mikułaszu. Wałęga dołożył cegiełkę do efektownego zwycięstwa [WIDEO]

MHk 32 Liptowski Mikułasz odniósł wczoraj niezwykle przekonujące zwycięstwo w starciu z HC ’05 Bańska Bystrzyca. Ekipa Kamila Wałęgi objęła trzybramkowe prowadzenie już po… 78 sekundach gry!

Tę strzelaninę już w 17. sekundzie rozpoczął lider klasyfikacji kanadyjskiej zeszłego sezonu PHL – Marek Hovorka. Hokeista słynący z potężnych uderzeń z klepy tym razem oddał lekki strzał z nadgarstka, który zaskoczył bramkarza przyjezdnych.

Już 26 sekund później drugiego gola dołożyły inny eks-gracz JKH – Kamil Wałęga. Wychowanek mistrzów Polski oddał skutecznie strzelił z bulika. Trener drużyny z Bańskiej Bystrzycy uznał, że to już za wiele i dokonał roszady w bramce. Filipa Belányiego zastąpił wówczas Matej Gajan.

Ta zmiana nie zdała się przyjezdnym na wiele, bowiem już niedługo później przegrywali oni 0:3. Mocny strzał z pierwszego krążka ze slotu oddał wówczas Michal Murček. Jeszcze przed upłynięciem pięciu minut gry, na tablicy widniał wynik 4:0. Tym razem strzałem z klepy Gajana zaskoczył Lukáš Handlovský.

To trafienie tak na dobrą sprawę rozstrzygnęło losy tego meczu. Choć Nikita Szczerbak zdobył pierwszą bramkę dla Bańskiej Bystrzycy, tak na 23 sekundy przed końcem pierwszej odsłony czterobramkowe prowadzenie gospodarzom przywrócił Sameli Ventelä. Co ciekawe, wszystkie bramki zdobyte przez MHk 32 Liptowski Mikułasz w tym meczu padły w pierwszej tercji. W drugiej odsłonie gry stratę gości zdołał jedynie zmniejszyć Jacob Cardwell.

Dla reprezentanta Polski było to już ósme trafienie w tym sezonie. Ponadto, Wałęga legitymuje się pięcioma asystami, co łącznie daje mu 13 punktów. Taki dorobek udało mu się zgromadzić w 27 meczach.

MHk 32 Liptowski Mikułasz – HC ’05 Bańska Bystrzyca 5:2 (5:1, 0:1, 0:0)
1:0 – Marek Hovorka – Lukáš Handlovský, Sameli Ventelä (0:17),
2:0 – Kamil Wałęga – Atte Karpinnen, Artūrs Salija (0:43),
3:0 – Michal Murček – Matúš Paločko, Juraj Jurík (1:18),
4:0 – Lukáš Handlovský – Martin Křižka, Marek Hovorka (4:43),
4:1 – Nikita Szczerbak – Westin Michaud, Alex Výhonský (13:05),
5:1 – Sameli Ventelä – Lukáš Handlovský, Marek Hovorka (19:27),
5:2 – Jacob Cardwell (35:40).