zklepy.pl
Image default

Błyskawiczna reakcja po meczu w Sosnowcu. Sędziowie odsunięci

Nie milkną echa po wczorajszym skandalu w Sosnowcu. Sędziowie nieprawidłowo przyznali uwolnienie, co chwilę później przełożyło się na zdobycie bramki na remis przez GKS Tychy. Szef wydziału sędziowskiego podjął decyzję o odsunięciu sędziów od sędziowania kolejnych spotkań.

O wczorajszym skandalu napisaliśmy kilka godzin temu. Jako sędziowie główni wystąpili wczoraj Rafał Noworyta i Bonifác Máhr-Stumpf. Na liniach zaś byli Jacek Szutta i Bence Kövesi. Mecz nie był prowadzony konsekwentnie, ale pojedyncze pomyłki nie miały realnego wpływu na wynik. Jednak sytuacja z 54. minuty taki wpływ miała.

Jak udało się nam ustalić, nawet zawodnicy GKS-u Tychy wskazywali sędziom że uwolnienia nie było, a wybicie krążka z tercji gospodarzy nastąpiło po zagraniu Alana Łyszczarczyka. Dziś jednak na stronie sedziahokeja.org pojawił się komunikat dotyczący wczorajszego spotkania.

Szanowni Państwo, 

w związku z wydarzeniami jakie miały miejsce podczas meczu Zagłębie Sosnowiec- GKS Tychy w dniu 20.12.2023 r., zostały podjęte poniższe decyzje: 

  1. Sędzia liniowy Jacek Szutta zostaje odsunięty od obsad na 6 najbliższych kolejek THL
  2. Sędzia główny Rafał Noworyta zostaje odsunięty od obsad na 4 najbliższe kolejki THL

Z poważaniem, Zbigniew Wolas

To jednak nie wszystko. Z naszych informacji wynika, że protest ma złożyć klub z Sosnowca. Wtedy do decyzji sędziów musiałyby się odnieść władze ligi.

Dodajmy, że węgierska para sędziów ma w planach sędziować jeszcze mecz Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj