zklepy.pl
Image default

Brandon Magee wzmocnił GKS Katowice

Kanadyjski napastnik – Brandon Magee dołączył do GKS-u Katowice. 28-latek ma za sobą m.in. grę w KHL czy czeskiej ekstralidze.

Magee urodził się w Edmonton i lwią część swojej kariery spędził w drużynach ze swej ojczyzny. Jeden sezon rozegrał także w East Coast Hockey League, czyli trzecim poziomie rozgrywkowym w USA. W 2019 roku zdecydował się zmienić otoczenie i dołączył do Kunlun Red Star, czyli klubu grającego w KHL, ale specjalizującego się w sprowadzaniu Kanadyjczyków. Nie udało mu się jednak zaistnieć (18 meczów, 1 bramka, 1 asysta) i częściej grał w farmerskim zespole KRS-BSU Beijing, który występował w Wyższej Hokejowej Lidze.

Minione rozgrywki podzieli pomiędzy dwa kluby. Rozpoczął je w Komecie Brno z czeskiej Tipsport Extraligi (20 meczów, 1 bramka, 2 asysty). W grudniu 2021 roku przeniósł się do Fife Flyers z brytyjskiej EIHL. Tam zanotował już lepsze statystyki (37 meczów, 7 bramek, 16 asyst).

Magee jest już w Katowicach i podpisał tam roczny kontrakt. Kanadyjczyk ma być wzmocnieniem przed batalią katowickiego klubu w CHL.

Rozmawiałem z dyrektorem (Rochem Bogłowskim – przyp. red.) i uznałem, że to dobre miejsce do gry w hokeja w tym sezonie. GKS Katowice to mistrz Polski z zeszłego sezonu, po prostu wiesz, że chcesz walczyć o takie cele – mówił Magee na antenie klubowej telewizji.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

Ofensywa transferowa w Toruniu. Kapitan zostaje

Mikołaj Pachniewski

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Skomentuj