Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Były młodzieżowy reprezentant Szwecji wzmocnił GKS Tychy

Alexander Younan to nowy nabytek GKS-u Tychy. 25-letni defensor to młodzieżowy reprezentant Szwecji. Ostatnio grał w Orli Znojmo.

Younan to obrońca, który dobrze radzi sobie po obu stronach lodowiska. Do jego zalet należy także nieustępliwość, walka o każdy krążek i dobry przegląd pola. Szwed potrafi uruchomić swoich kolegów dobrym, przeszywającym podaniem. Ponadto jest bardzo mobilnym zawodnikiem, który często na lodzie pojawia się w decydujących fragmentach meczu.

Hokejowego rzemiosła uczył się HV71. W szwedzkiej ekstralidze rozegrał 46 meczów, w których zdobył 7 punktów. Znacznie częściej grał jednak na zapleczu. Tam wystąpił w 228 konfrontacjach, w których zapisał przy swoim nazwisku 56 punktów (19 bramek, 37 asyst). Na ławce kar spędził 40 minut.

Younan ma także doświadczenie reprezentacyjne. Grał w młodzieżowych kadrach “Trzech Koron”. Ostatni sezon spędził w czeskim Orli Znojmo. Była to dla niego pierwsza drużyna spoza ojczyzny. Tam w IceHockey League zagrał 49 meczów i zdobył 11 punktów (6 bramek, 5 asyst). Na ławce kar przesiedział tylko 6 minut. Natomiast w klasyfikacji plus/minus wypadł na -12.

25-letni Szwed związał się z tyskim klubem kontraktem obowiązującym do końca sezonu 2022/23.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły