Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Były napastnik „Stalowych Pierników” znalazł nowy klub. Zagra w Marsylii

Ville Saloranta po opuszczeniu KH Energi Toruń długo poszukiwał nowego klubu, lecz wreszcie udało mu się podpisać kontrakt. 25-letni Fin został przedstawiony jako nowy napastnik francuskiego pierwszoligowca z Marsylii.

Przypomnijmy, iż Ville Saloranta trafił do grodu Kopernika przed rozpoczęciem się minionego sezonu wraz z jego rodakami: Alexem Olkinuorą oraz Konstą Jaakolą. Zeszłoroczny „fiński zaciąg” nie spełnił do końca pokładanych w nim nadziei i wspomnianych zawodników na próżno uświadczyć dziś w klubie. Obok Eliasa Elomy, który wzmocnił drużynę tuż przed rozpoczęciem fazy play-off, to właśnie Saloranta sprawił najlepsze wrażenie. W 27 meczach sezonu zasadniczego zdobył 7 bramek oraz 8 asyst. Pojawił się na lodzie także w 2 spotkaniach fazy play-off, lecz nie udało mu się wówczas zapunktować.

Wiadomo już, iż gracz urodzony w Yliviesce będzie kontynuował swą karierę we Francji. Nie da się ukryć, iż ostatnio jest to bardzo popularny kierunek wśród byłych graczy Polskiej Hokej Ligi. Jego wybór padł na Marsylię, gdzie siedzibę mają lokalni Spartiates. Po trzech kolejkach z dorobkiem dwóch punktów zajmują oni jedenaste miejsce w tabeli.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły