zklepy.pl
Image default

Były reprezentant Finlandii dołączył do GieKSy

GKS Katowice nie próżnuje na rynku transferowym. Działacze klubu ze stolicy Górnego Śląska zakontraktowali kolejnego Fina, który ma wzmocnić defensywę GieKSy.

Jyri Marttinen, bo o nim mowa ma 38 lat i mierzy 182 centymetry wzrostu. Doświadczony defensor w swoim CV ma aż 17 lat gry w fińskiej Liidze i co ciekawe zajmuje czwarte miejsce w rankingu zawodników z największym czasem spędzonym na lodzie na taflach fińskiej ekstraklasy. Złożyło się na to 758 występów, w których zanotował 199 punktów (75G+124A), a na ławce kar przesiedział aż…1165 minut! W swojej karierze zdobył też dwa medale w rodzimej ekstralidze, ten najcenniejszy w 2013 roku z ekipą Ässät, której był kapitanem, a rok wcześniej srebrny z drużyną Pelicans.

Warto zaznaczyć, że Marttinen jest także byłym reprezentantem Finlandii, z którą był na młodzieżowych i seniorskich mistrzostwach świata. Do jego sukcesów należy zaliczyć brązowy medal mistrzostw świata U-20 z sezonu 2002/2003. Obecny sezon Fin zaczął w drużynie z niższej lidze fińskiej Pelikaanit, skąd przeniósł się do słowackiego ekstraligowca HC Detva. Dla klubu zza naszej południowej granicy rozegrał pięć spotkań, w których trzy razy zanotował asystę.

Jyri to bardzo doświadczony zawodnik, który przez lata występował na najwyższym szczeblu w Finlandii czy Szwecji. Liczymy iż będzie przykładem dla naszych młodszych zawodników, a także wydatnie wspomoże nas podczas fazy play-off. Jego doświadczenie powinno także pomóc nam podczas gier w przewadze i osłabieniu, gdzie mamy kilka elementów do poprawy – ocenił na łamach klubowej strony, dyrektor hokejowej sekcji GKS-u Roch Bogłowski.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj