Były reprezentant Finlandii dołączył do GieKSy

GKS Katowice nie próżnuje na rynku transferowym. Działacze klubu ze stolicy Górnego Śląska zakontraktowali kolejnego Fina, który ma wzmocnić defensywę GieKSy.

Jyri Marttinen, bo o nim mowa ma 38 lat i mierzy 182 centymetry wzrostu. Doświadczony defensor w swoim CV ma aż 17 lat gry w fińskiej Liidze i co ciekawe zajmuje czwarte miejsce w rankingu zawodników z największym czasem spędzonym na lodzie na taflach fińskiej ekstraklasy. Złożyło się na to 758 występów, w których zanotował 199 punktów (75G+124A), a na ławce kar przesiedział aż…1165 minut! W swojej karierze zdobył też dwa medale w rodzimej ekstralidze, ten najcenniejszy w 2013 roku z ekipą Ässät, której był kapitanem, a rok wcześniej srebrny z drużyną Pelicans.

Warto zaznaczyć, że Marttinen jest także byłym reprezentantem Finlandii, z którą był na młodzieżowych i seniorskich mistrzostwach świata. Do jego sukcesów należy zaliczyć brązowy medal mistrzostw świata U-20 z sezonu 2002/2003. Obecny sezon Fin zaczął w drużynie z niższej lidze fińskiej Pelikaanit, skąd przeniósł się do słowackiego ekstraligowca HC Detva. Dla klubu zza naszej południowej granicy rozegrał pięć spotkań, w których trzy razy zanotował asystę.

Jyri to bardzo doświadczony zawodnik, który przez lata występował na najwyższym szczeblu w Finlandii czy Szwecji. Liczymy iż będzie przykładem dla naszych młodszych zawodników, a także wydatnie wspomoże nas podczas fazy play-off. Jego doświadczenie powinno także pomóc nam podczas gier w przewadze i osłabieniu, gdzie mamy kilka elementów do poprawy – ocenił na łamach klubowej strony, dyrektor hokejowej sekcji GKS-u Roch Bogłowski.