zklepy.pl
Image default

Były reprezentant Słowacji na celowniku mistrza Polski!

Włodarze GKS-u Tychy nie próżnują na rynku transferowym. Dziś nasze środowisko obiegła informacja o jednym testowanym obrońcy z Kanady. Jednak jak udało nam się dowiedzieć, od poniedziałku z mistrzami Polski trenuje były reprezentant Słowacji.

Marek Biro rozegrał co prawda tylko dwa spotkania dla swojej reprezentacji, ale ma naprawdę bogate CV i może się pochwalić stażem w takich drużynach jak: Orli Znojmo, HC 05 Bańská Bystrzyca czy HK Dukla Trenczyn. W tym sezonie reprezentował barwy właśnie HC 05 Banskiej Bystrzycy. W 13 meczach dwukrotnie asystował. Swój najlepszy okres w karierze może zaliczyć do sezonu 2014/15, kiedy to w 55 meczach zdobył 20 punktów za 4 bramki i 16 asyst.

Słowacki defensor, w sezonie 2018/19 świętował mistrzostwo kraju zdobytym z drużyną z Bańskiej Bystrzycy. Ogółem w lidze słowackiej zagrał w 406 meczach i 80 razy punktował (19G+61A). Natomiast w lidze EBEL na lód wyjeżdżał 156 razy, gdzie 37 razy wpisywał się do protokołu meczowego (8G+31A).

Słowak, może pochwalić się dobrymi warunkami fizycznymi. Mierzy on 194 centymetry i waży 95 kilogramów. Ponadto, cechuje się dużą siłą, a jego gra opiera się głównie na defensywie. Biro jest kolejnym testowanym zawodnikiem w tyskiej drużynie. O tym czy zostanie na dłużej w Tychach, okaże się za kilka dni.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj