Znajdziesz nas też tutaj:

Polacy za granicą

Chance Liga: Dwa gole Łyszczarczyka przedłużył nadzieje Frydka-Mistka!

Alan Łyszczarczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w dzisiejszym meczu HC Frydek-Mistek z HC Slavią Praga. Bramka Polaka przyczyniła się do zwycięstwa gości i przedłużyła ich nadzieje na awans do ćwierćfinału.

„Rysie” musiały w poniedziałek zwyciężyć, by przedłużyć szanse na awans do ćwierćfinału Chance Ligi. W 15. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Ondřej Šedivý. Dogodnych okazji później było, jak na lekarstwo. W końcówce drugiej tercji Frydek-Mistek przez 80 sekund grał w podwójnej przewadze. Bramkarza Slavii pokonał wtedy Alan Łyszczarczyk, dając swojej ekipie dwubramkowe prowadzenie.

W trzeciej tercji „Rysie” ponownie wykorzystały grę w przewadze, a autorem gola został…Alan Łyszczarczyk. Polak umieścił krążek w samym okienku. 

Wychowanek Podhala Nowy Targ na lodzie spędził na lodzie 18 minut i 11 sekund. Oddał w tym czasie aż 5 strzałów na bramkę. W formacji razem z nim wystąpił Filip Komorski. Wychowanek Legii Warszawa zagrał 19 minut i 55 sekund. Oddał 3 strzały na bramkę i zablokował 2 uderzenia rywali. Wygrał 10 z 20 wznowień. W obronie zagrał Bartosz Ciura, który na lodzie był przez 15 minut i 13 sekund. Wychowanek UKH Dębica oddał jeden celny strzał.

Hokeiści Frydka-Mistka wyrównali stan rywalizacji, a jutro staną przed szansą na wygranie serii i awans do ćwierćfinału. Gospodarzem wtorkowego meczu będzie również Slavia. 

HC Slavia Praga – HC Frydek-Mistek 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
0:1 – Šedivý (14:33),
0:2 – Łyszczarczyk – Šedivý, Krenželok (37:56, 5/3),
0:3 – Łyszczarczyk – Teper (50:18, 5/4).

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


betclic

Ostatnie artykuły