Znajdziesz nas też tutaj:
fot. Fehervar AV19

CHL

CHL grupa D. Rögle znów odwróciło losy spotkania!

Bliscy sprawienia niespodzianki była drużyna Fehérvár AV19, która podejmowała Rögle BK. Szwedzi, podobnie jak w Katowicach, odwrócili jednak losy spotkania w ciągu kilku minut trzeciej tercji.

Drugi mecz w grupie D odbył się w węgierskim Székesfehérvár. Gospodarze podejmowali pogromców GKS-u Katowice – Rögle BK. Od początku uwidoczniła się przewaga Szwedów, ale nie potrafili oni tego przekuć na gole. Gospodarze dzielnie się bronili. Mało tego, w 28. minucie to oni otworzyli wynik spotkania. Dość szczęśliwie krążek po uderzeniu Kuralta dobił Newell i pokonał Rifalka.

Węgierski zespół podopiecznych Kevina Constantine’a umiejętnie rozbijał wszystkie ataki Szwedów. Ci nie potrafili wykorzystać nawet 5-ciu minut gry w przewadze po tym, jak sędziowie nałożyli karę meczu na Balinta Magosiego.

Czas uciekał i wydawało się, że gospodarze zaskakująco zwyciężą i sięgną po komplet punktów. Fatalny błąd obrony wykorzystał jednak Michael Kapla, który został pozostawiony bez opieki i wyrównał stan spotkania. Kilka minut później krążek szczęśliwie odbił się za bramką i trafił na łopatkę kija Marco Kaspera, a ten umieścił go w odsłoniętej bramce.

Fehérvár AV19 – Rögle BK 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
1:0 – Newell – Kuralt, Hari (27:46),
1:1 – Kapla – Bengtsson (51:28),
1:2 – Kasper – Sjödin (56:46).

Strzały: 13 – 34.
Minuty karne: 37 (w tym 5+20 za rzucenie na bandę dla Magosiego) – 4.

Fehérvár: Horvath – Fournier, O’Brian; Newell, Hari, Kuralt – Stipsicz, Nilsson; Erdely, Findlay, Petan – Betker, Szabo, Vertes, Bartalis, Terbocs – Horvath, Dobmayer; Magosi, Sarauer, Ambrus.

Rögle: Rifalk – Mozik, Wallinder; Everberg, Tambellini, Zaar – Jonsson, Sund; Larsson, Kasper, Stål Lyrenäs – Lesund, Kapla; Sheen, Bengtsson, Rosdahl – Engström, Sjödin; Ljungman, Ferguson, Edström.

Tabela grupy D. Źródło: CHL.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły