zklepy.pl

Christian Blomqvist wzmocnił Zagłębie Sosnowiec

Christian Blomqvist wzmocnił Zagłębie Sosnowiec. 25-letni napastnik poprzednio występował w GKS-ie Katowice.

Christian Blomqvist obecne rozgrywki rozpoczął w GKS-ie Katowice, z którym grał także w Champions Hockey League. Szwed nie spełnił jednak oczekiwań, bo w 26 meczach strzelił tylko 3 gole i zapisał przy swoim nazwisku 6 asyst. Po porażce w półfinale Pucharu Polski, władze mistrzów Polski zdecydowały się rozwiązać z nim kontrakt.

Blomqvist nie pozostał bezrobotny zbyt długo, bo po zakończeniu 2022 roku skontaktowali się z nim działacze Zagłębia Sosnowiec. Szwed przystał na propozycję 7. drużyny w Polskiej Hokej Lidze i do końca obecnego sezonu będzie bronił barw sosnowieckiego zespołu.

Przypomnijmy, że Blomqvist od lat występował na trzecim szczeblu rozgrywkowym w jego rodzimej Szwecji, gdzie należał do czołowych gracy rozgrywek. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Wings HC Arlanda, notując przy tym okazały dorobek. W 33 spotkaniach sezonu zasadniczego zdobył 38 punktów (17 goli, 21 asyst).

25-latek nie będzie jedynym Szwedem w Zagłębiu, bowiem kilka dni wcześniej udane testy przeszedł Sebastian Modén. To 26-letni skrzydłowy, który także posługuje się prawym uchwytem kija. Obecny sezon rozpoczął w norweskim Furuset (18 meczów, 10 bramek, 11 asyst). Oboje zadebiutują w piątkowym spotkaniu z Tauron Podhalem Nowy Targ.

Najnowsze artykuły

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

Zostaw komentarz