zklepy.pl
Image default

Cichy i Szczechura dołączyli do Re-Plast Unii!

Michael Cichy i Alexander Szczechura parafowali roczne kontrakty z Re-Plast Unią Oświęcim. To pierwsze wzmocnienia biało-niebieskich przed sezonem 2022/2023.

Tym samym zakończyła się saga transferowa z udziałem dwóch zawodników zza oceanu. Wcześniej ich pozyskaniem byli zainteresowani również działacze GKS-u Katowice, który walczyć będzie na międzynarodowej arenie. Ostatecznie jednak ten znakomicie uzupełniający się duet trafił do grodu nad Sołę.

Dla Cichego będzie to już dziewiąty sezon w Polskiej Hokej Lidze. Do tej pory “Cichy zabójca” w 389 meczach zdobył 213 gole i zanotował 291 asyst, co dało mu łącznie 494 punkty. Amerykanin z polskim paszportem będzie miał zatem okazję, by osiągnąć kamień milowy 500 punktów w PHL.

Szczechura natomiast rozegra swój ósmy sezon w PHL. Obdarzony znakomitym przeglądem pola, skrzydłowy do tej pory zgromadził na swym koncie 378 “oczek” za 129 bramek i 249 asyst.

Liczymy, że obaj zawodnicy dobrze zaaklimatyzują się w naszej drużynie i będą jej mocnymi punktami. To gracze, którzy są doświadczeni i potrafią rozgrywać przewagi, a w końcówce poprzedniego sezonu mieliśmy z tym elementem spory problem – powiedział na łamach klubowej strony Paweł Kram.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj