zklepy.pl

Columbus Blue Jackets zwolnili asystenta trenera. Przyczyną… brak szczepionki

Columbus Blue Jackets poinformowali dziś, że asystent trenera – Sylvain Lefebrve – został zwolniony ze swoich obowiązków. Decyzja ta została podjęta na podstawie faktu, iż 53-letni Kanadyjczyk nie zamierzał poddać się szczepieniu przeciwko SARS-CoV-19.

Ten ruch nie jest jednak tylko fanaberią klubu, a odgórnym wymogiem NHL. Przypomnijmy, iż od przyszłego sezonu każdy członek drużyny National Hockey League (niezależnie czy mówimy tu o zawodnikach, sztabie szkoleniowym czy zwykłym personelu) będzie musiał zostać w pełni zaszczepiony przeciwko SARS-CoV-19, jeżeli chce wziąć udział w rozgrywkach. Sylvain Lefebrve nie mógłby więc pełnić swoich obowiązków.

Menedżer generalny Blue Jackets – Jarmo Kekäläinen – wyraził jednak zrozumienie wobec Lefebrve’a.

Jesteśmy rozczarowani, ale ale szanujemy jego prywatną decyzję i życzymy mu jak najlepiej.

Po zakończeniu minionego sezonu doszło do niemałych zmian w sztabie szkoleniowym ekipy ze stolicy Ohio. Dotychczasowego pierwszego trenera, Johna Tortorellę, zastąpił jego asystent, Brad Larsen. Temu z kolei asystować miał Sylvain Lefebrve, dla którego byłby to powrót na to stanowisko na szczeblu NHL po blisko 10 latach. Zanim miał jednak rozpocząć nowy epizod w Columbus, sprawował pieczę nad drużynami z AHL. Już teraz wiadomo, że Larsen będzie mógł liczyć na pomoc Steve’a McCarty’ego, który przez ostatnie 5 lat był asystentem w filii Blue Jackets w AHL – Cleveland Monsters.

Najnowsze artykuły

Znamy pary ćwierćfinałowe! Jest małe zaskoczenie

Mikołaj Pachniewski

Tauron Hokej Liga. Kto z kim w play-off? “Nie będzie kombinacji”

Mikołaj Pachniewski

Jak w kalejdoskopie. Osiem goli przy Chemików 4, marsz triumfalny Unii

Redakcja

Zostaw komentarz