zklepy.pl
Image default

Columbus Blue Jackets zwolnili asystenta trenera. Przyczyną… brak szczepionki

Columbus Blue Jackets poinformowali dziś, że asystent trenera – Sylvain Lefebrve – został zwolniony ze swoich obowiązków. Decyzja ta została podjęta na podstawie faktu, iż 53-letni Kanadyjczyk nie zamierzał poddać się szczepieniu przeciwko SARS-CoV-19.

Ten ruch nie jest jednak tylko fanaberią klubu, a odgórnym wymogiem NHL. Przypomnijmy, iż od przyszłego sezonu każdy członek drużyny National Hockey League (niezależnie czy mówimy tu o zawodnikach, sztabie szkoleniowym czy zwykłym personelu) będzie musiał zostać w pełni zaszczepiony przeciwko SARS-CoV-19, jeżeli chce wziąć udział w rozgrywkach. Sylvain Lefebrve nie mógłby więc pełnić swoich obowiązków.

Menedżer generalny Blue Jackets – Jarmo Kekäläinen – wyraził jednak zrozumienie wobec Lefebrve’a.

Jesteśmy rozczarowani, ale ale szanujemy jego prywatną decyzję i życzymy mu jak najlepiej.

Po zakończeniu minionego sezonu doszło do niemałych zmian w sztabie szkoleniowym ekipy ze stolicy Ohio. Dotychczasowego pierwszego trenera, Johna Tortorellę, zastąpił jego asystent, Brad Larsen. Temu z kolei asystować miał Sylvain Lefebrve, dla którego byłby to powrót na to stanowisko na szczeblu NHL po blisko 10 latach. Zanim miał jednak rozpocząć nowy epizod w Columbus, sprawował pieczę nad drużynami z AHL. Już teraz wiadomo, że Larsen będzie mógł liczyć na pomoc Steve’a McCarty’ego, który przez ostatnie 5 lat był asystentem w filii Blue Jackets w AHL – Cleveland Monsters.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Polacy na taki mecz czekali 32 lata. W piątek starcie z USA

Mikołaj Pachniewski

Tomáš Tatar: Polacy postawili trudne warunki. Trzymam za nich kciuki

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj