Znajdziesz nas też tutaj:

Relacje

Comarch Cracovia gromi na inaugurację play-offów

Comarch Cracovia pokonała Zagłębie Sosnowiec 7:0 w pierwszym meczu ćwierćfinału. Dwie bramki dla krakowian zdobył Patryk Wronka.

Obie ekipy mierzyły się w ubiegłą niedzielę w ramach 45. kolejki. Kilka dni później spotkały się już w 1. rundzie fazy play-off. Spotkanie od początku było wyrównane i obie drużyny potrafiły wykreować sobie dogodne okazje. Zdecydowanie aktywniejsi byli jednak krakowianie. Sosnowiczanie ograniczali się do pojedynczych lecz groźnych kontr.

Miejscowym udało się jednak otworzyć wynik w grze w przewadze w 15. minucie, kiedy to Patryk Wronka dobił strzał Vojtěcha Poláka. Worek z bramkami rozwiązał się jednak na dobre w drugiej tercji. Choć krakowianie mieli wiele okazji to dopiero w 30. minucie do siatki po indywidualnej akcji trafił Martin Kasperlík. Niespełna 5 minut później było już 3:0, gdy krążek po własnym strzale dobił Erik Němec.

Cracovii wystarczyło 8 sekund, by podwyższyć prowadzenie na 4:0. Jakby tego było mało, jeszcze przed końcem drugiej partii Patrik Spěšný wyciągał krążek z siatki po raz 5. gdy pokonał go Damian Kapica, zmieniając tor lotu krążka.

Przed trzecią tercją Czech ustąpił miejsca Mikołajowi Szczepkowskiemu. Ten skapitulował dwukrotnie, a Cracovia pewnie wygrała 7:0, choć dogodnych sytuacji było znacznie więcej.

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec (1:0, 4:0,
1:0 – Patryk WronkaVojtěch Polák (14:27, 5/4),
2:0 – Martin KasperlíkRoman Rác (30:24),
3:0 – Erik NěmecErik Račuk, Alan Łyszczarczyk (35:17),
4:0 – Vojtěch TomiRoman Rác, Sebastian Brynkus (35:25),
5:0 – Damian KapicaJiří Gula, Patryk Wronka (38:07, 5/4),
6:0 – Patryk WronkaVojtěch Polák, Alan Łyszczarczyk (48:07),
7:0 – Roman Graborenko (49:16, 5/4)

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 1:0 dla Comarch Cracovii.
Następny mecz: 23 lutego (czwartek) o 18:30.

CracoviaStojanovič – Kinnunen, LuotoKasperlíkRácSawicki – Šaur, GulaWronka, PolákD. KapicaHusákGraborenko; NěmecRačuk, Łyszczarczyk – KrejčíDziurdzia; Brynkus, Michalski, Tomi.
Trener: Rudolf Roháček.

Zagłębie:  Spěšný (od 40:01 Szczepkowski) – MotlochKotlorzBlomqvistFribergNahunko –AndrejkiwNarógPawłenkoBucenkoKozłowski – Krawczyk, KhoperiaWiteckiRzeszutkoPiotrowicz – Piotrowski, GniewekDubininSikoraKogut.
Trener: Piotr Sarnik.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły