Comarch Cracovia umocniła się na fotelu lidera

Comarch Cracovia pokonała TAURON Re-Plast Unię Oświęcim 2:1 i zdobyła ważne 3 punkty, które pozwoliły umocnić się jej na fotelu lidera PHL.

Po pierwszej tercji w meczu na szczycie Polskiej Hokej Ligi był remis 1:1. Na trafienie Patryka Wronki z 9. minuty opowiedział Erik Ahopelto. Stroną przeważającą byli jednak krakowianie. To oni częściej strzelali na bramkę i kreowali groźniejsze sytuacje.

Nie inaczej było w drugiej partii. Jedyną różnicą był brak goli, choć doskonałe okazje mieli choćby: Damian Kapica, Patryk Wronka czy Martin Kasperlik.

Na kolejną, i jak się okazało zwycięską bramkę, trzeba było czekać aż do 56. minuty. Wtedy do Vojtěch Polák dobił swój własny strzał i pokonał Kevina Lindskouga. Oświęcimianie w końcówce grali w 6 na 4, bowiem karę otrzymał Damian Kapica, ale nie potrafili tego wykorzystać. Ważne 3 punkty zostały w Krakowie, które umocniły Cracovię na fotelu lidera.

Comarch Cracovia – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
1:0 – Patryk Wronka – Jakub Šaur, Damian Kapica (08:46),
1:1 – Erik Ahopelto – Krystian Dziubiński, Pawło Padakin (19:04),
2:1 – Vojtěch Polák – Patryk Wronka (55:01).

CracoviaStojanovič – KinnunenJežekKasperlíkRácSawicki – ŠaurGulaWronka, PolakD. Kapica – HusákGraborenkoNěmecRačukTomi – KrejčíBrynkusF. Kapica, Michalski oraz Arrak.

Unia: Lindskoug – JułdaszewJākobsonsDenyskinCichySzczechura – DiukowJerofejevsPadakinDziubińskiAhopelto – BezuškaP. NoworytaDa CostaKrzemieńS. Kowalówka – M. NoworytaPaszekLaaksoWanat, Sołtys.
Trener: Nik Zupančič