zklepy.pl

Coolen: „Byliśmy lepsi, bo cholernie chcieliśmy wygrać”. Nowe twarze w oświęcimskiej szatni?

Re-Plast Unia Oświęcim po pięciu kolejkach zaczyna spełniać pokładane przez kibiców nadzieje. Zwycięstwo z mistrzem Polski było dla niej drugą wygraną z rzędu. Trzy punkty wywiezione znad czeskiej granicy przyniosły Tomowi Coolenowi wiele radości. Jego pomeczowe słowa pozwalają nam sądzić, że już wkrótce nad Sołę zawitają nowi zawodnicy.

Po słabym początku sezonu, w którym Unia poniosła porażkę w pierwszych trzech meczach, biało-niebieski pociąg znalazł się wreszcie na właściwym torze. Czy po zwycięstwie nad JKH GKS-em Jastrzębie, Unia zostawiła już za sobą to, co najgorsze?

Taką mam nadzieję. (śmiech) Zagraliśmy twardo jako drużyna, bramkarz stanął na wysokości zadania. Pokazaliśmy się zespołowo z dobrej strony w defensywie. Zdobyliśmy nasze gole w idealnych momentach. Jestem naprawdę szczęśliwy z powodu tego zwycięstwa – przyznał Tom Coolen.

Oświęcimski klub zdołał zwyciężyć w swym jubileuszowym turnieju. Po okazałej przegranej w sparingu z reprezentacją Polski, w zespole coś się jednak zacięło, a na odblokowanie przyszło poczekać mu aż do czwartej kolejki.

Czasami bywa tak, że dopasowanie odpowiedniego stylu gry trochę zajmuje. Mieliśmy całkowicie nową drużynę, a ze startem sezonu rozpoczęła się gra „na serio”. Musieliśmy pozmieniać nieco rzeczy i… to tyle – wyjaśnił zwięźle szkoleniowiec biało-niebieskich.

Po trzech porażkach z rzędu, pojawiły się głosy, iż potknięcia w kolejnych meczach mogą skutkować zmianami personalnymi.

Zawsze mamy spotkania z zarządem. Powiedziałbym, że prawdopodobnie musimy rozważyć zmiany w zespole… dodając nowych zawodników – zdradził nam opiekun Unii Oświęcim.

Czy pogrożenie palcem ze strony zarządu zmotywowało podopiecznych Coolena?

Nie. Zmotywowała ich chęć tego, by stać się jeszcze lepszymi graczami. Tamta sytuacja nie miała nic wspólnego z motywacją. Byliśmy lepsi, bo cholernie chcieliśmy wygrać – zaznaczył dobitnie kanadyjski szkoleniowiec.

Najnowsze artykuły

Znamy pary ćwierćfinałowe! Jest małe zaskoczenie

Mikołaj Pachniewski

Tauron Hokej Liga. Kto z kim w play-off? “Nie będzie kombinacji”

Mikołaj Pachniewski

Jak w kalejdoskopie. Osiem goli przy Chemików 4, marsz triumfalny Unii

Redakcja

Zostaw komentarz