zklepy.pl
Image default

Coolen nie szukał długo klubu. To nowy trener słowackiego ekstraligowca!

Tom Coolen opuścił pokład Re-Plast Unii Oświęcim po wywalczeniu srebrnego medalu Polskiej Hokej Ligi. Doświadczony Kanadyjczyk nie potrzebował wiele czasu, by znaleźć nowy klub. Dziś został oficjalnie zaprezentowany jako szkoleniowiec słowackiego ekstraligowca – HK Dukli Michalovce.

Tom Coolen dołączył w zeszłym sezonie do Re-Plast Unii Oświęcim jako były trener GKS-u Katowice. Wraz z biało-niebieskimi, sięgnął on po srebrny medal Polskiej Hokej Ligi, ulegając w finale… swojemu byłemu klubowi. Pozostawił także oświęcimian na pozycji premiowanej awansem do Pucharu Kontynentalnego.

Jego rozstanie z ekipą znad Soły nie przebiegło jednak w przyjacielskich stosunkach. We wczorajszym wywiadzie, Tom Coolen pokusił się o odważną tezę, jakoby zarząd Re-Plast Unii Oświęcim był najgorszym, jaki kiedykolwiek spotkał. Na reakcję klubu z Chemików 4 nie trzeba było długo czekać.

68-letni Kanadyjczyk nie czekał także długo na zainteresowanych jego zaangażowaniem. Już dziś został on oficjalnie zademonstrowany jako nowy opiekun HK Dukli Michalovce. Na trenerskim stołku zastępuje on tym samym Tomka Valtonena, byłego selekcjonera reprezentacji Polski oraz trenera Podhala Nowy Targ.

W zeszłym sezonie Tipos Extraligi Dukla zajęła czwartą pozycję po sezonie zasadniczym. W ćwierćfinałach uległa jednak sklasyfikowanemu o jedno miejsce niżej HC Koszyce. W minionym sezonie barwy klubu z Michalovec reprezentował zawodnik świetnie znany z występów dla reprezentacji Polski oraz licznych klubów PHL – Martin Przygodzki.

Najnowsze artykuły

Polacy na taki mecz czekali 32 lata. W piątek starcie z USA

Mikołaj Pachniewski

Tomáš Tatar: Polacy postawili trudne warunki. Trzymam za nich kciuki

Mikołaj Pachniewski

MŚ Elity: Austria bliska sensacji. Mecz, który przejdzie do historii

Skomentuj