zklepy.pl
Image default

Coolen o Koluszu: Dał nam swoje słowo

Szefostwo TAURON Podhala Nowy Targ wczoraj oficjalnie potwierdziło, że Marcin Kolusz sezon dokończy w GKS-ie Katowice. Dziś skontaktował się z nami trener Re-Plast Unii, Tom Coolen, który postanowił odnieść się do całej sytuacji.

Przypomnijmy, że w grudniu informowaliśmy, że “Kolos” dołączy do Re-Plast Unii, bowiem wszystkie szczegóły jego przenosin zostały już dopięte. Reprezentant Polski do biało-niebieskich miał przenieść się w styczniu. Na ostatniej prostej uniwersalny zawodnik zmienił decyzję i postanowił skorzystać z oferty GieKSy. Do całej sprawy postanowił odnieść się Tom Coolen, czyli trener Re-Plast Unii Oświęcim.

Marcin Kolusz słownie zgodził się dołączyć do Unii. Przystał na wysokość pensji. Trzymaliśmy go za słowo i na tym sprawa się zakończyła. Zawsze darzyłem Marcina wielkim szacunkiem. Po tym, jak zgodził się na pensję i przybliżoną datę transferu, w ostatnim momencie poszedł do innego klubu. Może jestem staroświecki, ale słowo mężczyzny to słowo honoru. Ciężko mi znaleźć pozytywy tej decyzji – powiedział nam trener biało-niebieskich.

Decyzja Kolusza skomplikowała plany liderowi Polskiej Hokej Ligi. Biało-niebiescy mają jeszcze nieco ponad dwa tygodnie na znalezienie zastępstwa za nowotarżanina. 

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj