Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Cracovia nie zwalnia tempa! Rosły skrzydłowy zasilił „Pasy”

Comarch Cracovia wyrasta na króla przedsezonowego polowania transferowego. Po wzmocnieniu się kluczowymi zawodnikami ligowej konkurencji, krakowianie sięgnęli po pierwsze posiłki z zagranicy. Zawodnikiem „Pasów” został Marek Račuk.

Marek Račuk w minionym sezonie dzielił grę dla klubu legendarnego Jaromíra Jágra – Rytíři Kladno – z występami na zapleczu czeskiej ekstraligi w barwach LHK Jestřábi Prościejów. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym czeskiego hokeja 29-latek wystąpił w 30 spotkaniach, zdobywając 4 gole, do których dołożył 6 asyst. Dla „Jastrzębi” z Prościejowa zagrał z kolei 15-krotnie, notując 2 gole oraz 14 asyst.

Świetnie zbudowany skrzydłowy (194 centymetry wzrostu, 98 kilogramów masy ciała) może pochwalić się ogromnym doświadczeniem zarówno w czeskiej ekstralidze, jak i na poziomie jej bezpośredniego zaplecza. W sezonie 2019/2020 został zwycięzcą klasyfikacji kanadyjskiej pierwszej ligi czeskiej.

Wszystko wskazuje na to, że ofensywa krakowskiego klubu może być postrachem wszystkich bramkarzy w PHL. Wcześniej „Pasy” sięgnęły po dwóch napastników JKH GKS-u Jastrzębie: Martina Kasperlíka oraz Romana Ráca. Comarch Cracovia przekonała także do transferu Roberta Arraka, który był jednym z najlepszych hokeistów w szeregach KH Energi Toruń. Dodając do tego fakt, iż krakowianie przedłużyli kontrakty z Damianem Kapicą oraz Erikiem Němcem, otrzymujemy lepszy obraz potencjału ich ofensywy.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły