Znajdziesz nas też tutaj:

Relacje

Cracovia pierwszym półfinalistą! Pożegnanie Zagłębia z Zimowym

Comarch Cracovia zwycięstwem 5:4. zakończyła rywalizację z Zagłębiem Sosnowiec w zaledwie czterech spotkaniach. Dla hokeistów znad Brynicy było to zarazem ostatnie spotkanie na Stadionie Zimowym – obiekcie z ponad 50-letnią historią.

Już pierwsze minuty spotkania zwiastowały, iż nie będzie to miłe pożegnanie. 60 sekund – tyle wystarczyło Romanowi Rácowi, by Patrik Spěšný skapitulował po raz pierwszy. Już minutę później Comarch Cracovia wykorzystała drugą przewagę w tym spotkaniu, a na listę strzelców wpisał się Vojtěch Tomi.

Dwa szybkie ciosy tylko podłamały i tak już wystarczająco zdołowany zespół. „Pasy” nie musiały się przesadnie wysilać, by utrzymać dwubramkową przewagę, myślami będąc zapewne już w półfinałach Polskiej Hokej Ligi.

Zmiana wyniku nadeszła dopiero w drugiej tercji. Niespodziewanie, cios nadszedł ze strony gospodarzy. Michał Bernacki po otrzymaniu krążka przed bramką Davida Zabolotnego dał próbkę indywidualnych umiejętności, nabierając golkipera rywali dynamicznym zwodem.

Nadzieje gospodarzy zostały jednak szybko podcięte przez Mateusza Michalskiego dwoma trafieniami w samej końcówce drugiej tercji.

To, co wydarzyło się jednak w trzeciej tercji, mogło przyprawić przyjezdnych o palpitacje serca. W 50. minucie Alan Łyszczarczyk podwyższył wynik spotkania na 5:1. Miejscowi hokeiści – jakby motywowani chęcią godnego pożegnania się ze swoim domowym obiektem – wrzucili jednak szósty bieg, zdobywając jeszcze trzy trafienia. Do tego najważniejszego, wyrównującego, jednak im sporo zabrakło.

Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 4:5 (0:2, 1:2, 3:1)
0:1 – Roman RácJiří Gula, Aleš Ježek (1:00, 5/4),
0:2 – Vojtěch TomiErik Němec, Roman Graborenko (2:02, 5/4),
1:2 – Michał BernackiTomasz Kozłowski (32:18),
1:3 – Mateusz MichalskiJiří Gula, Patryk Wronka (37:30, 5/4),
1:4 – Mateusz MichalskiAlan Łyszczarczyk, Vojtěch Polák (39:57, 5/4),
1:5 – Alan ŁyszczarczykErik Němec, Marek Račuk (49:35),
2:5 – Christian BlomqvistWitalij Andrejkiw, Michał Bernacki (54:06),
3:5 – Tim FribergLukáš Motloch, Michał Bernacki (56:29),
4:5 – Witalij AndrejkiwNikita Bucenko, Tomasz Kozłowski (56:49).

Zagłębie: Spěšný – MotlochKotlorzFribergBlomqvistWitecki – Krawczyk, Naróg; SikoraRzeszutkoKogut – MichałowskiAndrejkiwBernacki, BucenkoKozłowski – Khoperia, GniewekRzekanowski, Nahunko, Pawłenko.
Trener: Piotr Sarnik.

CracoviaZabolotny – JežekKinnunenKasperlíkRácSawicki – Bdžoch, GulaWronkaPolákMichalski – LuotoGraborenkoNěmecRačukŁyszczarczyk, Krejčí, HusákBrynkus, Bezwiński, Tomi.
Trener: Rudolf Roháček.

Šaur D. Kapic

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły