Cracovia pokonała Podhale. Dublet Brynkusa [WIDEO]

Comarch Cracovia wygrała z TAURON Podhalem Nowy Targ 4:1 w derbach Małopolski. Dwie bramki dla wicemistrzów Polski zdobył Sebastian Brynkus.

Doskonale piątkowe derby rozpoczęli hokeiści Comarch Cracovii. Już w 2. minucie do siatki trafił Sebastian Brynkus, który wykorzystał fakt, że Paweł Bizub pozostał odsłoniętą bramkę. Później jednak dla gospodarzy nie było już tak kolorowo. Hokeiści “Pasów” raz po raz zasiadali na ławce kar i inicjatywę przejęli nowotarżanie.

Podopieczni Andrieja Gusowa mieli jednak problem, by wykorzystać okresy gry w liczebnej przewadze. Najbliżej tego był Gleb Bondaruk, który “ostemplował” słupek bramki Zabolotnego. Podhale w końcu jednak dopięło swego. Na 12 sekund przed końcem pierwszej tercji do remisu doprowadził Łukasz Siuty, który sprytnie dobił uderzenie Marcina Kolusza.

W drugiej odsłonie gospodarze wystrzegali się już fauli, co przełożyło się na ich lepszą grę. To z kolei dało efekt w postaci dwóch bramek. Najpierw ze slotu trafił Jewgienij Bodrow, a potem po akcji sam na sam z Pawłem Bizubem, po raz drugi do siatki trafił Brynkus.

Okazji do zdobycia bramki było jednak więcej, ale gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na nowotarskiego golkipera, a goście grali zbyt przewidywalnie i schematycznie, by zaskoczyć krakowską obronę. Rezultat zmienił się dopiero w trzeciej tercji, gdy potężne uderzenie Artioma Woroszyły znalazło drogę do siatki. Jak się później okazało, był to ostatni gol w tym meczu, mimo tego, że oba zespoły starały się jeszcze o zdobycie kolejnych bramek.

Comarch Cracovia – TAURON Podhale Nowy Targ 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
1:0 – Sebastian Brynkus – Štěpán Csamangó (01:53),
1:1 – Łukasz Siuty – Damian Tomasik, Marcin Kolusz (19:48, 5/4),
2:1 – Jewgienij Bodrow – Dmitrij Ismagiłow, Artiom Woroszyło (24:13),
3:1 – Sebastian Brynkus (34:28),
4:1 – Artiom Woroszyło – Dmitrij Ismagiłow, Iwan Jacenko (45:26).

Strzały: 29 – 21.
Minuty karne: 17 (w tym 5 min. dla Mateusza Bezwińskiego)  – 6.

Cracovia: Zabolotny – Gula, Šaur;  Shirley, Němec, Popiticz – Dudaš, Müller; Ismagiłow, Bodrow, Woroszyło – Karlsson, Kinnunen; Brynkus, Jacenko, Csamangó – Gosztyła, Augustyniak; Kamiński, Ježek, Bezwiński.

Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała; Bondaruk, Neupauer, Kolusz – Volráb, Szurowski; B. Wsół, F. Czwanczikow, Wielkiewicz – Sulka, P. Wsół; Worwa, Słowakiewicz, Siuty –Kamieniecki; Saroka, F. Kapica, Bochnak.