zklepy.pl
Image default

Cracovia sięgnęła po kolejnego zawodnika z przeszłością w KHL. Tym razem czas na centra

Iwan Jacenko został zademonstrowany dziś jako nowy center Comarch Cracovii. 29-letni hokeista ma w swoim dorobku blisko 250 spotkań rozegranych na poziomie KHL.

Iwan Jacenko spędził jednak minione trzy sezony na bezpośrednim zapleczu KHL, gdzie zwiedził kawałek świata. W tym okresie w jego życiorysie znajdziemy grę dla kazachskiego Torpeda Ust-Kamieniogorsk, chińskiego Tsen Tou Jilin, uzbeckiego Humo Taszkient i rosyjskiego Burana Woronież. W zeszłej kampanii wziął udział w 34 meczach, notując w nich 8 punktów za 5 goli i 3 asysty.

Jak nietrudno zauważyć, ciągłość współpracy z jednym klubem nie jest jego domeną. Swój osobisty rekord wyśrubował jednak w sezonie 2016/2017, gdy w jego przekroju reprezentował barwy łącznie pięciu klubów! Były to: Spartak Moskwa, Nieftiechimik Niżniekamsk, HK Soczi, Witiaź Podolsk i THK Twer. W Kontynentalnej Hokejowe Lidze rozegrał ogółem 242 spotkania, zdobywając 39 „oczek” (22 gole i 17 asyst).

Podobnie jak zakontraktowany wczoraj Artiom Worosziło, Jacenko może pochwalić się przyzwoitymi warunkami fizycznymi. Mierzy 188 centymetrów i waży 88 kilogramów, a ponadto dysponuje lewym chwytem kija. To dopiero trzeci transfer przychodzący przeprowadzony przez „Pasy”. Oprócz wspomnianego rodaka Jacenki, od przyszłego sezonu barwy Cracovii będzie reprezentował również David Zabolotny.

ivan-yatsenko-card

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj